Anadolu Jet ile Alanya arasında iş birliği

  5.03.2018 - 10:21:38  Alanya Belediye Başkanı ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı Adem Murat Yücel, iç turizmi hareketlendirmek için Anadolu Jet’le işbirliği yaptı. Bu işbirliği kapsamında Anadolu Jet bileti satan acente yetkililerini Alanya’da ağırladı.


   
  Başkan Yücel’in daveti üzerine Van, Ordu, Giresun, Samsun, Gaziantep, Şanlıurfa’da Anadolu Jet’in biletlerini satan acente temsilcileri Alanya’ya geldi. 21 acente yetkilisinden oluşan gruba Damlataş Mağarası, tarihi Süleymaniye Camii, Sandık Emini Kayhanlar Alanya Kültür Evi, Mecdüddin Sarnıcı, İç Kale, Kemal Atlı Alanya Kültür Evi, Kızılkule, Esat Burcu, Tophane ve Tersane’den oluşan bir tanıtım gezisi hazırlandı.

   
  TARİHİ MEKANLAR HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ
   
  Damlataş Mağarası’ndan geziye başlayan acente yetkilileri, daha sonra Alanya Teleferik’le tarihi kaleye çıktı. Tarihi mekanları tek tek gezen acente yetkililerine Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nimet Hacıkura tarafından Kemal Atlı Alanya Evi’nde bir brifing verildi. Hacıkura, Alanya Belediyesi’nin tarihi kalede yürüttüğü restorasyon çalışmaları, kültürel varlıkların korunması ve eski Alanya evlerinin tekrar yaşatılması için sürdürülen çalışmalar hakkında konukları bilgilendirdi. 
   
  Gezi programına zaman zaman eşlik eden Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili ile başkan yardımcıları Hızır Bozdoğan, Servet Şakiroğlu ve ALTAV-ALTİD Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ve ALTAV Yönetim Kurulu üyeleri ise gruba bölge turizmi hakkına bilgi vererek sorularını yanıtladı.
   
  BAŞKAN YÜCEL: İÇ TURİZMİ GÜÇLENDİRECEĞİZ
   
  Acenteciler onuruna verdiği akşam yemeğinde konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Anadolu Jet’le yaptığımız işbirliğiyle iç turizmi hareketlendirmeyi amaçlıyoruz. Yurdumuzun dört bir yanından gelen acente temsilcilerimizle bu akşam yemekte buluştuk. Acentecilerimiz bugün Alanya’nın tarihi ve turisttik mekanlarını gezerek şehrimizi daha iyi tanıdılar. Dolayısıyla da Alanya turlarını daha kolay satabilecekler. Şimdiden destekleri için teşekkür ederim” dedi.
   
  Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in acenteciler onuruna verdiği akşam yemeğinde, Anadolu Jet Pazarlama ve Satış Koordinatörleri Demokan Murat Öktem, Hande Etik ve Burak Er’in yanısıra THY Antalya Satış Müdürü Mustafa Öz ve THY Gazipaşa Şefi Hilal Sucu da yeraldı.
   
  “UÇMAYAN KALMASIN, GÖRMEYEN KALMASIN”
   
  “Uçmayan kalmasın, görmeyen kalmasın” sloganıyla başlattıkları projeyi devam ettirdiklerini belirten Anadolu Jet Pazarlama ve Satış Koordinatörü Demokan Murat Öktem, “Alanya, muhteşem doğası ve tarihi değerleriyle geniş bir turizm hinterlandına sahip. Bölgenin iç turizm alanında gelişimine katkı sağlamak ve bunun yanında ziyaretçi sayısını da arttırmak amacıyla Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel ve turizmin kanaat önderlerinin de desteğiyle Van, Ordu- Giresun, Samsun, Gaziantep, Şanlıurfa acentelerimizi 3 günlük bir programla Alanya’da ağırlıyoruz. Türkiye’mizin diğer bölgelerinde yaşayan insanların da bu güzellikleri görüp turizm elçileri olmaları için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Sloganımız ‘Uçmayan kalmasın, görmeyen kalmasın’ ifadelerini kullandı.
   
  Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e, daveti için teşekkür eden acente temsilcileri, bu program sayesinde Alanya’yı görme fırsatı bulduklarını söylediler. Alanya’ya hayran kaldıklarını da ifade eden acenteciler, 3 günlük Alanya programının ardından geri döndüklerinde müşterilerine Alanya turu satmaya başlayacaklar.
   
  Gaziantep’ten gelen grup ise Belediye Başkanı Yücel’e , daveti için özel teşekkür ederek, Antep baklavası ikram ettiler.


  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 5.03.2018 - 10:21:38 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  İspanya'nın yükselişi 2018'de de sürüyor, 2 ayda 10 milyon turist aldı
  TÜRSAB'ın eski yönetiminden bakanlığa dilekçe: Son iki yılımızı...
  Bu 15 ülkeden turist getiren acenteler % 20 daha fazla destek alacak
  Almanya pazarında 17 yılda ne değişti, hangi destinasyon ne kadar pay aldı?
  Rosaviatsiya başkanı imzaladı, Azur Air'in tüm kısıtlamaları kaldırıldı
  Ruslar her 9 yurt dışı seyahatinden birini Türkiye'ye yaptı
  Intourist Rusya'da devlerin arasına girdi, işte bu yılki Türkiye planlaması
  Bakandan UBER açıklaması: Taksici esnafımız kendini check etmeli
  İspanya turizmde Avrupa bağımlılığından kurtulmak istiyor
  Alman tur operatöründen Türkiye ve Yunanistan uyarısı!
  Türk Hava Yolları, Semerkant'ı da uçuş ağına ekledi
  Bodrum MITT Moskova'da tanıtıldı
  Ryanair’den Dalaman’a müjdeli haber
  Pegas: Kriz bize kar etmediğimiz işlere girmemeyi öğretti
  Rus bakandan vize açıklaması: Önceliğimiz Rusların güvenliği
  Vakıftan Rixos Pera'ya 'marka tecavüzü' ve 'haksız kazanç' davası
  Bedirhan Bayka: Rusya'da 2020 hedefimiz 10 miyon turist
  Azur Air ile ilgili son dakika gelişmesi: Rusya Federal Havacılık Ajansı...
  Tez Tour, bu yıl Türkiye'ye kaç turist getirecek?
  Budak: Hükümet rutin tuizm destklerini bile planlayamıyor
  Concorde Hotels o anlaşmayı imzaladı
  Numan Kurtulmuş: Bu yıl 6 milyon Rus bekliyoruz, her şey dahile devam
  Rusların Tarkan'ı Alanya standında
  Orhan Sancar Rusya'da tur operatörlerinin aldığı riski anlattı
  Genel Haber Arşivi
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2018 sezonunda Avrupa'da durum ne olur?

  Daha da geriye gider
  Bu yılla aynı olur
  2016 rakamlarına ulaşır
  2015 rakamlarına ulaşır
  Belirsizlik hakim
  Ücretsiz Abone Olun