Varlık Fonu ile THY arasında ’kurtarma’ görüşmesi 

Varlık Fonu ile THY arasında ’kurtarma’ görüşmesi 

Türkiye Varlık Fonu'nun, korona salgını nedeniyle zor günler yaşayan THY ile finansman veya sermaye desteği konusunda görüşme yaptığı belirtildi.


Türkiye Varlık Fonu ile THY arasında finansman veya sermaye desteği için görüşme yapıldığı belirtildi. 

Konuya yakın kaynakların Reuters'e verdiği bilgiye göre, kurtarma programı ile ilgili THY ile Varlık Fonu arasındaki görüşmeler devam ediyor ancak kullanılcak yöntem ve finansman tutarı konularında henüz bir uzlaşma sağlanmış değil.

''THY'nin bir kurtarma programına ihtiyacı var''

Koronavirüs salgını nedeniyle THY'nin ikinci çeyrekte 2,3 milyar lira zarar ettiği ve maliyetleri düşürmek adında çalışanların ücretinde yüzde 30-50 kesintiye gittiği belirtilen haberde, Türkiye Varlık Fonu ile THY arasında finansman veya sermaye desteği konusunda görüşmelerin son dönemde yoğunlaştığı kaydedildi. Kaynak, ''"TVF yaz aylarında Türkiye'deki ulaşım ve turizm ağırlıklı olmak üzere büyük zordaki şirketlere destek olmak için bir çalışma yaptı. THY'nin de bir kurtarma programına ihtiyacı olduğu çok açık. Bu bir sermaye desteği de olabilir, finansman desteği de olabilir" dedi.Bu Haber 03.10.2020 - 10:55:33 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.