Önlem paketi sektördeki krizi çözmekten uzak

Önlem paketi sektördeki krizi çözmekten uzak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ekonomik paket, sektörün içinde bulunduğu çıkmaza çare olmaktan uzak.


TurizmGüncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı ekonomik destek paketi, koronavirüs nedeniyle darboğazın içinde bulunan sektörün sorunlarına hemen hiçbir çare getirmiyor.

Tur operatörlerinin sorumlulukları devam ediyor

TurizmGüncel’e değerlendirme yapan sektör temsilcileri, force majeure (mücbir sebep) ilan edilmediği için tur operatörlerinin bütün sorumluluklarının olduğu gibi devam ettiğini belirtiyor. Otellere milyonlarca liralık EB çekleri kesen, otellerden garantili oda ve uçak şirketlerinden blok koltuk alan tur operatörleri, bir tane dahi satışın olmadığı ortamda bu sorumlulukların yerine getirilmesinin imkansız olduğunu belirtiyor.

Tur operatörlerinin kafası kesildi mi?

Önlem paketinde turizm sektörünün ayrıca bir başlık altında ele alınmamasının üzücü olduğunu belirten tur şirketleri, sektörü asıl krize sokan durumun kesilen çekler olduğunu ve bunlarla ilgili en ufak bir düzenleme olmadığına dikkat çekiyor. TurizmGüncel’e değerlendirme yapan bir başka tur şirketinin yetkilisi, ‘’Mehmet Nuri Ersoy tur operatörlerinin kafasını kesti gibi geliyor bana’’ ifadelerini kullandı. Bu Haber 18.03.2020 - 22:22:34 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.