İsrail Suriye’deki sivil havalimanlarını vuruyor

İsrail Suriye’deki sivil havalimanlarını vuruyor

İsrail, Suriye’nin Halep ve Şam şehirlerindeki havalimanlarını vuruyor.


7 Ekim’de başlayan İsrail- Filistin çatışmalarında 19. güne girildi. Savaş giderek şiddetlenirken sınır bölgelerinde de hareketli anlar yaşanıyor. Suriye devlet televizyonu, İsrail'in Halep Havalimanı'nı hedef aldığını duyurdu.

Duvar’da yer alan bilgilere göre, İsrail, Halep Uluslararası Havalimanını tekrardan hedef aldı. Suriyeli bir askeri kaynak, "İsrail, Lazkiye'nin batısında Akdeniz yönünden Halep Uluslararası Havalimanı'nı hedef alan bir hava saldırısı gerçekleştirdi" dedi ve saldırının havalimanı pistine zarar verdiğini söyledi.

İsrail geçtiğimiz günlerde de Şam ve Halep'teki havalimanlarını bombalamıştı. Havalimanı, İsrail'in füze saldırısı nedeniyle 22 Ekim'den bu yana hizmet dışı.

İsrail ordusundan dün yapılan açıklamada Suriye'den İsrail'in işgal altında tuttuğu Golan Tepelerine yönelik çok sayıda top atıldığının tespit edildiği ifade edildi.

Açıklamada, top mermilerinin bir kısmının İsrail topraklarına ulaştığı ve açık alanlara düştüğü kaydedildi.Bu Haber 25.10.2023 - 15:44:28 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.