EasyJet: Tüm zamanların rezervasyon rekorunu kırdı

EasyJet: Tüm zamanların rezervasyon rekorunu kırdı

İngiliz hava yolu şirketi ve tur operatörü EasyJet, tam kapasiteye ulaştığını ve tüm zamanların rezervasyon rekorunu kırdığını açıkladı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere'de seyahat kısıtlamalarının gevşetilmesi ve alı olanlar için test ve karantinanın kaldırılması rezervasyonlara yansıdı.

Tüm zamanların rekoru

Ülkenin önde gelen hava yolu şirketi ve tur operatörü EasyJet, deniz-kum-güneş destinasyonlarına dönük rezervasyonlarda tam kapasiteye ulaştığını ve tüm zamanların rekorunu kırdığını açıkladı.

EasyJet CEO'su Johan Lundgren, hükümetin kısıtlamalar kaldırmasının ardından rezervasyonların arttığını kaydetti, Lundgren, "2020 yılının bahar aylarından bu yana İngiltere'nin operasyonlarda Avrupa'nın lideri olduğunu görüyoruz." dedi.

2019 seviyesine yaklaşmayı hedefliyor

11 Şubat'tan itibaren aşı olanlara test zorunluluğunun kaldırılmasının rezervasyonları olumlu etkilediğini ifade eden Johan Lundgren, 2022 sezonunda 2022 rakamlarına yaklaşmayı beklediklerini söyledi.

Gatwick kapasitesini 1,2 milyon artırdı

Rezervasyon patlamasında deniz-kum-güneş destinasyonlarının başı çektiğini kaydeden Lundgren, "İngiltere'den sahil destinasyonlarına dönük kapasite hiç olmadığı kadar yüksek olacak. Gatwick'ten sunduğumuz yaz kapasitesin 2019 yılına kıyasla bu yıl 1,2 milyon artıracağız." dedi.Bu Haber 28.01.2022 - 14:29:27 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.