Ağaoğlu’nun ‘30 bin kişilik turizm kenti’ projesine bir iptal daha

Ağaoğlu’nun ‘30 bin kişilik turizm kenti’ projesine bir iptal daha

Ali Ağaoğlu’nun Muğla’nın Milas ve Bodrum ilçeleri arasındaki bölgede yapmayı planladığı 30 bin kişilik turizm kenti projesinin inşaat ruhsatı da iptal edildi.


ÇED gerekli değildir’ raporu Danıştay tarafından iptal edilen Ali Ağaoğlu’nun Bodrum ile Milas arasındaki bölgeye yapacağı 30 bin kişilik turizm kenti projesine bir iptal daha geldi.

Sözcü gazetesinden Yaşar Anter’in haberine göre Milas Belediyesi, Boğaziçi Mahallesi'nde AğaoğluNet Holding A.Ş. ortak girişimi ile 4 milyon 500 bin metrekare alanda kurulacak 30 bin kişilik tatil köyü projesinin inşaat ruhsatlarını iptal etti.

ÇED olumlu raporu itiraz yolu kapalı olarak iptal edildi

Muğla Çevre Platformundan (MUÇEP) Umay Karabaş bugün yaptığı yazılı açıklamada 11 Ocak 20223 tarihinde ÇED Olumlu kararının yürütmesi mahkemece, itiraz yolu kapalı olmak üzere durdurulduğunu belirterek “ÇED olumlu kararı olduğu için Milas Belediyesi'nce ruhsat düzenlenebilmişti. Yürütmeyi durdurma gelince ruhsatların iptali için hukuki sorumluluk doğmuş oldu. Belediye'ye derhal dilekçe verip henüz iptal edilmediyse ruhsatların iptalini ve varsa öbür ruhsat işlemlerinin de durdurulmasını talep ettik. Gelen yanıtta, ruhsatların iptal edildiğini sevinçle öğrendik. Bu durumda herhangi bir inşaat faaliyetinin başlamasının önüne geçilmiş oldu” ifadelerini kullandı.

Ağaoğlu projesi

Proje ile 9 milyon 700 bin metrekare büyüklüğündeki bir alanın 4 milyon 454 bin 395 metrekaresi yapılaşmaya açılması bekleniyordu. 25 ayrı bölümden oluşan 3 bin 683 konut, 230 odalı golf oteli, 505 odalı SPA oteli, 255 odalı apart ve 510 odalı bir grand oteli kapsayan projede ayrıca altı adet günübirlik tesis, bir adet golf sahası, altı adet ticaret merkezi, otoparklar, yüzme havuzları, su oyunları alanları, AVM, spor salonları, okul ve sağlık birimleri gibi onlarca bina ve tesis inşa edilmesi planlandı. Ayrıca projede 8 yapay göl de bulunuyor. Burada en az 30 bin kişinin yaşaması planlanıyor.Bu Haber 03.02.2023 - 08:36:39 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Engeller

    Süleyman küçüktürkücü 04.02.2023 - 09:04

    Ayrıntısını bilemiyorum ama inşallah seçim den dolayı kısır çatışmaların ürünü degildir, yoksa ülkemize bir çivi çakan desteklenmelidir...

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.