Türkiye’deki 35 otelini 6 Temmuz’da açıyor

Türkiye’deki 35 otelini 6 Temmuz’da açıyor
Fransa merkezli otel grubu Accor, Türkiye’de bulunan 35 otelini ‘’Allsafe güvenlik standartları’ ile 6 Temmuz’dan itibaren yeniden hizmete açacağını duyurdu.

Fransa merkezli otel zinciri Accor Otel Grubu, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle, Türkiye’de geçici olarak kapatılan otellerini 6 Temmuz 2020’den itibaren yeni ALLSAFE hijyen ve güvenlik standartları eşliğinde yeniden hizmete açıyor.

Epidemiyolojik durumun iyileşmesi ve grubun faaliyet gösterdiği şehirlerdeki kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte otel faaliyetlerinin yeniden başlamasının mümkün hale geldiğini açıklayan Accor, tüm otellerin Bureau Veritas iş birliği ile Accor tarafından geliştirilen, yeni ALLSAFE güvenlik standartlarına göre faaliyetlerini sürdüreceğini belirtti.

Bakanlığın tavsiyesi ile aynı doğrultuda

ALLSAFE, hijyen ve odaların dezenfeksiyonu için protokoller, ortak alanlar, konukların ve personelin sağlık durumlarının izlenmesi, konuklara dezenfektanlar, oda servisi ve restoran operasyonları için yeni düzenlemeler de dahil olmak üzere sıhhi güvenlik ve sağlığın korunması için artan gereksinimler çerçevesinde alınan önlemleri kapsıyor. Bu standartlar, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu tavsiye ile aynı doğrultuda kriterler gözetilerek belirlendi. Şu anda, tüm çalışan ve yeni açılan otellerde bu yeni prosedürler uygulanıyor. Gelecekte, sektördeki tüm oyuncular ALLSAFE denetimlerini geçmeleri halinde uygun kalite etiketini alabilecek.

‘’Daha fazlasını sağlamaktayız’’

Accor Yeni Doğu Avrupa COO’su Alexis Delaroff konu hakkında şunları söyledi: "1 Haziran'dan itibaren COVID-19 salgınının zirve yapmasıyla beraber geçici olarak kapatılan otellerin işletmesini kademeli olarak devam ettirmeye başladık. Otellerimiz misafirlerini halihazırda karşılamaya hazır – planlarımıza göre 35 otelimizde 6 Temmuz tarihine kadar yeniden açılacak. Olumsuz epidemiyolojik durum göz önüne alındığında, konuklarımız Accor'u seçtiğinde huzur ve güvenliklerinden emin olmalarını sağlamak için her türlü çabayı göstermekteyiz. Bölgemizdeki otellerde ve dünya çapında ALLSAFE standartlarını uygulayarak sadece yerel düzenleyicilerin tüm gereksinimlerini karşılamakla kalmayıp, birçok yönden daha fazlasını da sağlamaktayız." dedi.Bu Haber 23.06.2020 - 10:24:31 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Memet demir - 24.06.2020 - 12:42

    Haber Millete moral olur biraz. 2500 kisilik bazi otellerde rezervasyon nerdeyse yok. Gercek bu

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.