2018, Yunanistan turizm tarihinin en iyi yılı

2018, Yunanistan turizm tarihinin en iyi yılı
Yunanistan, bu yılın sonunda 32 milyon ziyaretçi hedefini aşmayı hedefliyor. Ülkenin turizm gelirlerinde de çift hani artış yaşanıyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Avrupa ile uzun süre devam eden siyasi müzakereler, ekonomik kriz, jeopolitik zorluklar ve mülteci krizine rağmen Yunanistan son 4 yılda turizmde yüzde 33 büyüme kaydetmekle kalmadı, gelir artışına da rekorlar kırdı.

2017'de ziyaretçi sayısı 30 milyona ulaşan Yunanistan'a, yüksek talep nedeniyle 2018 yılı için 2 milyonun üzerinde ek koltuk planlandı.

''TURİZM, YUNAN EKONOMİSİ İÇİN KÜÇÜK BİR MUCİZE GERÇEKLEŞTİRDİ''

Londra'da düzenlenen World Travel Market'da konuşan Yunanistan Turizm Bakanı Elena Kountoura, turizmin Yunan ekonomisi için küçük bir mucize gerçekleştirdiğini söyledi. Kountoura, ''Turizm sektöründe elde ettiğimiz sonuçlar, 2018'de yüzde 2.1 ve 2019'da yüzde 2.5 büyümesi beklenen Yunanistan ekonomisi için son derece önemli.'' dedi.

TURİZMİ GELİŞİRMEK İÇİN ÖZEL PROGRAM HAZIRLADI

Bu yıl yüzde 10 büyüyen İngiltere pazarının 3.2 milyona ulaşacağını açıklayan Yunan Bakan, ülkede 4 ve 5 yıldızlı otellerin sayısının arttırılması, kalitenin yükseltilmesi ve sağlık, wellness, golf, MICE, spor alanlarına yatırım çekmek için özel bir program hazırladıklarını açıkladı.

''TURİZMİ 365 GÜNE YAYMAK İSTİYORUZ''

Yunanistan'ın kruvaziyer turizmi için orta ve büyük ölçekli 6'dan fazla yeni liman yapacağını açıklayan Kountoura, ''Planımız, spesifik programlarla turizmi 365 güne yaymak. Yunan destinasyonları buna hazır. Ayıca, tematik ürünlerimiz için personele eğitim programları da veriyoruz.'' şeklinde konuştu.Bu Haber 07.11.2018 - 10:29:37 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.