1.4 milyon turist gelen ülkeye komedyen başkan

1.4 milyon turist gelen ülkeye komedyen başkan
Türkiye'nin 2018 yılında 1 milyon 384 bin turist aldığu Ukrayna'da yapılan devlet başkanlığı seçimlerini, ikinci turda yüzde 73,2 oy alan komedyen Vladimir Zelenskiy kazandı.

Ukrayna'da siyasette eşine az rastlanır bir olay yaşandı. Daha önce siyasetin içinde olmayan ve seçimlere kısa süre kala adaylığını ilan eden ülkenin sevilen komedyeni Vladimir Zelenskiy, ikinci turda aldığı yüzde 73,2 oyla Ukrayna'nın yeni devlet başkanı seçildi. Zelenskiy'nin rakibi mevcut başkan Petro Poroşenko ise yenilgiyi kabul ederek rakibini tebrik etti.

Sandık çıkışı anketine göre, Zelenskiy yüzde 73,2 oy alarak devlet başkanlığı yarışını kazanırken Poroşenko ise yüzde 25,3’te kaldı. 4 yıl önce “Halkın Hizmetkarı” isimli siyasi komedi içerikli dizi filmde başrol oynayan Zelenskiy, senaryo gereği lise öğretmeniyken yolsuzluklara karşı yaptığı bir konuşması internette izlenme rekoru kıran ve kısa sürede halk kahramanı olarak kendisini devlet başkanlığı koltuğunda bulan bir karakteri canlandırmıştı.

Vladimir Zelenskiy'in, Ukrayna'nın uzun süredir problemler yaşadığı Rusya ile diyalog yanlısı bir politika izlemesi bekleniyor.Bu Haber 22.04.2019 - 11:12:55 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.