savasdas@turizmguncel.com

Uçuşların başlamasıyla ilgili Rusya’dan ilk açıklama

Uçuşların başlamasıyla ilgili Rusya’dan ilk açıklama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Rusya ile Türkiye arasında uçuşların başlamasına ilişkin mutabakat sağlandığını açıkladı. Rusya tarafı ise, uçuşların bugün başlayacağına ilişkin Türkiye’nin açıklamasını ne yalanladı ne de doğruladı.

Peskov: Müzakere kararı alındı

Konuyla ilgili açıklama yapan Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Erdoğan ile Putin arasında yapılan görüşmede iki ülke arasındaki uçak seferlerinin yeniden başlatılması için ilgili kurumlara müzakere etme talimatı verildiğini belirtti. Sputnik’e konuşan Dmitriy Peskov, Putin ve Erdoğan'ın telefon görüşmesinde iki ülke arasındaki uçak seferlerinin başlatılması konusuna değindiğini anlattı. Peskov'a göre liderler, ilgili kurumlara bu konuyu müzakere etme talimatı verdi.

Rosaviatsia’ya ‘talep yazıları gönderin’ talimatı

Rusya Federal Sivil Havacılık Kurumu (Rosaviatsia) ise, uçuşların başlamatılması istenen ülkelere talep yazılarının gönderilmesi için hükümetten talimat aldığını açıkladı. Kurum, gelen yanıtları 20 Temmuz’a kadar hükümete bildirecek. 

THY rezervasyonlara açmadı 

Türk Hava Yolları'nın sitesinde ise, Moskova uçuşlarının 1 Apustos'a kadar kapalı olduğu görülüyor. Rusya tarafının yaptığı açıklama, uçuşların filli olarak 20 Temmuz'dan sonra başlayabileceğine işaret ediyor.


Bu Makale 15.07.2020 - 16:29:35 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.