savasdas@turizmguncel.com

İşte Rusların turist olarak gidebildiği ülkeler

İşte Rusların turist olarak gidebildiği ülkeler
26 Mayıs itibariyle Rusların ‘turist’ olarak gidebildiği kaç ülke olduğu açıklandı.

TurizmGüncel – Dış Haberler

Son dönemde Rusya'nın uçuşlara izin verdiği ülkelere yenileri eklense de, verilen izinler sınırlı sayıdaki uçuşları veya tarifeli uçuşları kapsıyor.

Rus turistlerin gidebildiği ülkeler

Şu aşamada Rus turistlerin pratikte tatil yapabildiği 17 ülke bulunuyor. ATOR'un bülteninde yer alan bilgiye göre bu ülkeler Abhazya, Ermenistan, Beyaz Rusya, Venezuela, Yunanistan, Mısır, Kazakistan, Kırgızistan, Küba, Maldivler, Birleşik Arap Emirlikleri, Seyşeller, Sırbistan, Tacikistan, Özbekistan, Etiyopya ve Meksika.

Ancak bu ülkelerden Yunanistan'a sınırlı sayıda turist götürülebiliyor. Mısır'ın resort bölgelerine dönük direkt uçuşlar henüz başlamadığı için, sadece başkent Kahire üzerinden kıyı bölgelere turist taşınabiliyor.

Aşı olan ya da hastalığı atlatan Ruslardan PCR istemeyen ülkeler

Öte yandan, şu ana kadar 11 ülke Sputnik V aşısıyla aşılandığına dair elinde sertifika olan Ruslardan PCR testi istemeyeceğini beyan etmiş durumda. Bu ülkeler, Ermenistan, Bulgaristan, Yunanistan, Gürcistan, Güney Kıbrıs, Moldova, Moğolistan, Romanya, Slovenya, Tacikistan ve Hırvatistan. Bu ülkelerin içinden Yunanistan, Güney Kıbrıs ve Hırvatistan, korona atlattığına dair belgesi olanlardan da PCR testi istemeyeceğini ilan etti.

Beş ülkeye daha uçuş izni verdi

Öte taraftan Rusya'dan İzlanda, Malta, Meksika, Portekiz ve Suudi Arabistan'a uçuşlar başlatıldı. Ancak bu ülkelerden sadece Meksika'ya turistik seyahat yapılabildiği görülüyor.


Bu Makale 26.05.2021 - 08:49:36 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • ERKAN ARI - 26.05.2021 - 06:54

    KIMSE panik yapmasın ruslar mecbur gelecek buraya çünkü fiatalr cok ucuz bir turistin 5 yıldızlı konaklama fiatina yunanistanda pansiyonda kalamaz bunlar yemekler otellerimiz şahane on numara kız evi naz evi naz yapıyorlar .....

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.