savasdas@turizmguncel.com

İngiltere'den temmuz ayı planı: Turizmin önünü açacak

İngiltere'den temmuz ayı planı: Turizmin önünü açacak
İngiltere'nin, pandemide büyük darbe alan seyahat sektörünü desteklemek için, önümüzdeki aydan itibaren tam aşılı insanların yüksek riskli ülkeler hariç tüm ülkelere sınırsız seyahat etmesinin önünü açmayı planlıyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere'nin temmuz ayında yüksek riskli olanlar hariç, tüm ülkelere sınırsız seyahatin önünü açmayı planladığı açıklandı. Söz konusu karar, sadece her iki doz aşıyı da yaptırmış insanları kapsayacak.

Bazı turizm ülkelerini yeşil listeye almıştı

İngiltere'nin bu planı, hava yolu şirketleri tarafından memnuniyetle karşılandı. İngiltere, geçtiğimiz günlerde Balear Adaları, Malta, Madeira gibi turizm destinasyonlarını yeşil listeye eklemişti.

‘’Sarı listedeki ülkelerden dönenler karantinaya girmeyecek’’

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, ''Başarılı aşılama programımız sayesinde her iki doz aşıyı da olan İngiliz vatandaşları, sarı listedeki ülkelerden döndüklerinde karantinaya girmeyecek. Detayları önümüzdeki ay açıklayacağız.'' dedi.

Grant Shapps, uygulamanın ne zaman başlayacağına ilişkin kesin tarih vermezken, hava yolu şirketleri ve tur operatörleri gelişmeyi memnuniyetlen karşıladı.

Türkiye kırmızı listede

Türkiye ise şu anda İngiltere’de kırmızı listede bulunuyor. İngiltere’nin bir sonraki güncellemede Türkiye’yi sarı listeye alması durumunda, bu ülkeden Türkiye’ye dönük seyahatlerin de önü açılacak.


Bu Makale 28.06.2021 - 17:54:02 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Alireza namju - 01.07.2021 - 10:31

    İngiltere'ye bir eğlence gezisine çıkmak istiyorum

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.