‘Turizm bölgelerindeki seçmene izin verilmiyor’ iddiası

‘Turizm bölgelerindeki seçmene izin verilmiyor’ iddiası

Tatil bölgelerindeki çalışan İstanbullu seçmenlerin, oy kullanmak için İstanbul'a gelmelerine izin verilmediği ileri sürüldü.


CHP'li Umut Oran, bazı tatil bölgelerinde çalışan turizm işçilerinin 23 Haziran'daki İstanbul seçimlerinde oy kullanmasına izin verilmediğini ileri sürdü.

Oda Tv’nin haberine göre Umut Oran şu açıklamayı yaptı:

“Katılım bu seçimin en önemli konusu olacak. 1.7 milyon kişinin tam listesinin AKP’nin elinde olduğu, insanları rahatsız etmelerinden belli oluyor. 29 Mart’ta İstanbul’da yüzde 84 olarak gerçekleşen seçime katılma oranının artırılamayacağına dair kaygılarım var. Çünkü özellikle güneyde, turistik yerlerde çalışan İstanbul seçmeninin 23 Haziran’da oy kullanmaya gelmesinin bazı yerlerde engellendiğini duyuyorum. Bodrum’da sadece bir lokantada 15 çalışanın bu şekilde İstanbul seçmeni olduğu ama oy kullanmaya gelemeyeceği şikayeti bana ulaştırıldı. Bana ulaşanların sorunlarını ben belediye başkanlarımıza da iletiyorum ancak özellikle Akdeniz ve Ege’deki belediye başkanlarımızın bu konuda ayrıca duyarlı olmaları gerektiğini düşünüyorum.”Bu Haber 21.06.2019 - 11:05:38 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.