AtlasGlobal uçuşlarını durdurdu, açıklamada yeni havalimanı detayı

AtlasGlobal uçuşlarını durdurdu, açıklamada yeni havalimanı detayı

Bir süredir ekonomik krizle boğuşan AtlasGlobal, 21 Aralık tarihine kadar uçuşlarını durdurduğunu açıkladı.


AtlasGlobal uçuşların durdurdu. Bir süredir maaşları ödeyemediği haberleri ile gündemde olan şirket, yaptığı resmi açıklamayla uçuşlarını durdurduğunu açıkladı.

TL’de yaşanan hızlı değer kaybının iç pazar talebinde daralmaya neden olduğu belirtilen açıklamada, ‘’ Nisan ayı itibariyle İstanbul Havalimanı’na geçişle birlikte lojistik ve operasyonel maliyetlerde yaşanan büyük artış, Havayolumuz açısından 2016/2017 kayıplarımızı yeterli sürede telafi etme imkanımızı ortadan kaldırmıştır.’’ denildi.

Şirket tarafından iş ortaklarına gönderilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Değerli İş Ortaklarımız,

''2015-2016 yıllarında ülkemizde yaşanan terör olayları ve hain darbe girişimi havacılık sektöründe büyük yaralar açmış, taşınan yolcu sayısı ve yolcu gelirlerinde 2017 yılı dahil önemli kayıplara neden olmuştur. Havacılık sektörünün itici gücü olan turizm sektörü açısından olumsuz geçen söz konusu dönemin ardından, güvenlik algısı ve ana pazarlarla olan politik ilişkilerdeki iyileşmenin desteğiyle 2018 yılında başlayan toparlanma süreci devam etmiş; bu konuda alınan tedbirlerin etkileri havacılık sektörüne de olumlu bir şekilde yansımaya başlamıştır.

2015-2016 yıllarında yaşanan bu elim olaylar gerek operasyonel gerekse de ticari açıdan Havayolumuzu olumsuz yönde etkilemiştir. Bunun yanı sıra 2018 yılı ikinci yarısında Türk Lirası’nda yaşanan hızlı ve agresif dalgalanmalar özellikle iç pazar dinamiklerini de olumsuz etkileyerek uçakla seyahat etme talebinde azalmaya sebep olmuştur.

Yaşanan olumsuzluklara rağmen, Havayolumuz tarafından alınan yeni stratejik kararlar çerçevesinde 2018 yılı ikinci yarısında toparlanma sürecine girilmiş ve operasyonlarımız tekrar kar eder hale getirilmiştir. Ancak yakın geçmiş olumsuzlukları ve beraberinde getirdiği ekenomik yük ve 2019 yılı Nisan ayı itibariyle İstanbul Havalimanı’na geçişle birlikte lojistik ve operasyonel maliyetlerde yaşanan büyük artış, Havayolumuz açısından 2016/2017 kayıplarımızı yeterli sürede telafi etme imkanımızı ortadan kaldırmıştır.

Nakit akışımızdaki gerekli yapılandırma ve iyileştirmeyi sağlamak amacıyla, tüm uçuşlarımıza 26 Kasım 2019 itibariyle, 21 Aralık 2019 tarihine kadar ara vermek zorunda kaldığımız bilgisini arz ederiz.

Bu süreçte uçuşu gerçekleştirilemeyen yolcularınızın satın aldıkları biletleriyle ilgili 15.12.2019 tarihine kadar gerekli tespitler tarafimızca yapılacaktır. Yolcularınızın iade ve değişiklik talepleri ile ilgili işlemler için uygulanacak adımlar 16 Aralık 2019 tarihinde tarafımızdan email yoluyla sizlere duyurulacaktır.

Sorularınızı ve ileri dönem uçuşlarınıza ait değişiklik ya da iptal taleplerinizi pnr numarasıyla birlikte hacumreatlas@atlasglb.com e-mail adresine iletebilirsiniz.

Bütün satış kanallarımızdan bilet satış işlemleri de 16.12.2019 tarihine kadar kapalı tutulacaktır.''

Atlasjet Havacılık A.Ş.Bu Haber 26.11.2019 - 20:01:59 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • İsmail Yüksel - 11.12.2019 - 01:13

    Merhaba benim 4 Aralık Ukrayna Odessa İstanbul Türkiye havalimanı Atlasglobal biletim vardi son gün öğreniyoruz uçuşların iptal edildi gini ne bir bilgi mesajı gönderen oldu ne bir umursayan çok mağdur edildim bu davranış hiç etik değil Param geri iade edilmezse yasal hakkım neyse sonuna kadar arayacagim

  • MAVİ ATLAS - COST CONTROL - 29.11.2019 - 12:16

    DÜZELTME ! Konuştuğum tüm tedarikçiler ( Airport operators , Catering , handling , fuel , supervision) , yeni hava-limanına yapmak zorunda kaldıkları yeni yatırım nedeniyle ,diğer hava limanlarındaki fiyatlarını da arttırmak zorunda kaldıklarını söylüyorlar. Ne yazık ki , yeni hava limanının yeri seçildiğinde , henüz daha kazma vurulmamış iken , • çevre örgütleri , • bazı bilim insanları ve bazı köşe yazarları , • ana muhalefet partisi • inşaat mühendisleri odası yeni hava limanının yerinin yanlış seçildiği konusunda tepkilerini belirttiler buna ilaveten ; inşaat devam ederken de eksik dolgu yapıldığı konusunda toplumu uyandırmaya çalıştılar. Bu saydıklarımın dışında, ne bir hava yolu yöneticisinden, ne de bir tedarik şirketinden hiç bir ses çıkmadı. Herkes iktidara yaranmak peşinde koştu. Umarım bu hava alanı , bu ülkeye daha fazla vermez..

  • MAVİ ATLAS - COST CONTROL - 28.11.2019 - 02:10

    Konuştuğum tüm tedarikçiler ( Airport operators , Catering , handling , fuel , supervision) , yeni hava-limanına yapmak zorunda kaldıkları yeni yatırım nedeniyle ,diğer hava limanlarındaki fiyatları da arttırmak zorunda kaldıklarını söylüyorlar. Ne yazık ki , yeni hava limanı seçildiğinde , henüz daha kazma vurulmamış iken , çevre örgütleri , bazı bilim insanları ve bazı köşe yazarları ,ana muhalefet partisi ve inşaat mühendisleri odası yeni hava limanının yerinin yanlış seçildiği konusunda ve inşaat devam ederken de eksik dolgu yapıldığı konusunda , ne bir hava yolu yöneticisinden ne de bir tedarik şirketinden hiç bir ses çıkmadı. Herkes iktidara yaranmak peşinde koştu. Umarım bu hava alanı , bu ülkeye daha fazla vermez..

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.