Rusya'da satışlar yeniden normale dönüyor

Rusya'da satışlar yeniden normale dönüyor

Rusya'daki tur operatörleri, seferberlik ilan edilmesiyle duran tur satışlarının yeniden başladığını belirtti.


Turizm Güncel - Dış Haberler

Rusya'da ilan edilen kısmi seferberlik sonrası tur satışları neredeyse tamamen durmuş, uçak biletlerine ise büyük talep oluşmuştu. Rus turizm haber portalı TourDom'a konuşan piyasa katılımcıları, durumun iyileşmeye başladığına dikkat çekiyor.

Intourist "Pazartesi ve salı günleri satışlar iç karartıcı derecede düşüktü. Ancak hafta sonundan itibaren talep toparlanma eğilimine girdi. Bugün dünden daha iyi." derken, ANEX Tour da ilk şokun atlatıldığını, iptal sayısının azaldığını kaydetti. Şirket, yeni rezervasyonların gelmeye başladığını da açıkladı.

Talebin istikrarlı seyrettiğini ifade Tez Tour, ancak satışların büyük oranda son dakika (hareket tarihinden 3-4 gün önce) yapıldığını belirtti. Şirkete göre en çok talep alan destinasyonlar ise Mısır, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Maldivler ve Rusya içi turlar.

Intourist ise en faz talebi Türkiye'nin aldığını, onu Rusya, Abhazya, Emirlikler, Mısır, Venezuela ve Sri Lanka'nın izlediğini açıkladı.Bu Haber 01.10.2022 - 08:10:45 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.