Ruslar sonbaharda hangi ülkelerden otel rezervasyonu yaptı?

Ruslar sonbaharda hangi ülkelerden otel rezervasyonu yaptı?

Rus turistlerin sonbahar döneminde çoğunlukla Belarus ve Türkiye’den otel rezervasyonu yaptığı açıklandı.


Rusya’da faaliyet gösteren seyahat hizmeti TutuRu tarafından yapılan araştırmalar, Rusların bu sonbaharda en çok otel rezervasyonu yaptığı ülkeleri belirledi.

Araştırmaya göre Rusların sonbahar mevsiminde çoğunlukla Belarus ve Türkiye’de otel rezervasyonu yaptığı anlaşılırken, bu iki ülkenin tüm talebin neredeyse yarısını oluşturdukları gözlemlendi.

Sonbahar döneminde Yurtdışında otel rezervasyonu faaliyetlerinde ilk sıradaki Belarus’ta ortalama iki gece kalmayı tercih eden Rus turistlerin konaklamaya ise gecelik ortalama 4 bin 100 ruble harcadıklarını tespit edildi. İkinci sıradaki Türkiye’de ise ortalama dört gün kalan Rus turistlerin konaklama hizmeti için gecelik ortalama harcamaları 5 bin 400 ruble olarak belirlendi.

En uzun ortalama gecelik kalış süresi Türkiye’de kaydedilirken, otel rezervasyonlarında diğer popüler destinasyonlar arasında Kazakistan, Ermenistan, Özbekistan, Gürcistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Azerbaycan, Finlandiya ve Kırgızistan’daki otellerin yer aldığı açıklandı.

Araştırmalar, en yüksek konaklama maliyetinin geceliği 12 bin 700 rubleyle Birleşik Arap Emirlikleri ve geceliği 11 bin 100 rubleyle Finlandiya’daki otellerde gözlemlendiğini ortaya çıkarırken, en düşük gecelik konaklama tutarı 4 bin 100 ruble ile Belarus’ta, 4 bin 300 3 bin ruble ile Gürcistan’da ve 4 bin 700 rubleyle Özbekistan’daki otellerde kaydedildi.

Rusya içindeki tüm otel rezervasyonların yüzde 42’sini oluşturan Moskova ve St. Petersburg’da gecelik konaklama süreleri ortalama 2 gün olurken, başkent Moskova otellerinde turistlerin gecelik ortalama 3 bin 800 ruble, St. Petersburg’da ise 3 bin 100 ruble ödediği belirlendi.Bu Haber 03.12.2022 - 17:04:10 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.