Bu sefer de belediye 5 yıldızlı otel yatırımına soyundu

Bu sefer de belediye 5 yıldızlı otel yatırımına soyundu

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu Sanayici ve İş Adamları Derneği ile birlikte 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'na 5 yıldızlı otel yapacak.


Geçtiğimiz günlerde Aydın Valiliği'nin Efeler ilçesine 5 yıldızlı otel yapacağı haberinin ardından benzer bir haber de Ordu'dan geldi.

Çambaşı Yaylası'na, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki ORBEL ile Ordu Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (ORDUSİAD) öncülüğünde, iş adamlarının ortak olduğu 5 yıldızlı bir otel yapılacağı açıklandı. ORBEL, ORDUSAİD ve Ordulu iş adamlarının ortak kurduğu Çambaşı Yatırım A.Ş, söz konusu otelin temelini attı.

Temel atma töreninde konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Ordu'nun turizmde çıtayı daha da yukarı taşıdığını söyledi. Güler, yerli otomobil için bahsedilen babayiğitlerin Ordu'da da ortaya çıkarak turizm meşalesini yaktığını söyledi. Ordu'nun marka şehir olma yolunda hızla ilerlediğini ileri süren Güler, şehrin her ilçesinin bir çekim noktası haline geleceğini ifade etti.

Çambaşı yapılacak 5 yıldızlı otelin yatırım maliyetinin yüzde 30'unun belediye tarafından karşılanacağı açıklandı.Bu Haber 26.07.2019 - 13:42:56 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.