Mehmet Cengiz’e Kemer’deki turizm arazisiyle ilgili kötü haber

Mehmet Cengiz’e Kemer’deki turizm arazisiyle ilgili kötü haber

Mehmet Cengiz'in sahibi olduğu Cengiz İnşaat, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından şirkete tahsis edilen Kemer'deki turizm arazisi ile ilgili davayı kaybetti.


Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, 2003 yılında Kemer'deki tatil köyünü Cengiz İnşaat'a tahsis eden Kültür ve Turizm Bakanlığı, daha sonra tatil köyünün yanındaki arazinin imar planını değiştirerek burayı da Cengiz İnşaat'a tahsis etti.

Başka fimalardan teklif almadan yapılan tahsis sonrası Cengiz İnşaat'ın burayı bir Rus şirketine kiraladığı ve devamında Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'nin (TMMOB) açtığı davayla arazi tahsisi ile imar planı değişiklikleri mahkemece iptal edildi. Bu gelişme sonrası tazminat davası açan Cengiz İnşaat'ın talebi de reddedildi.

Son olarak Anayasa Mahkemesi'ne başvuran firma, yüksek mahkemeden de olumsuz cevap aldı, Mehmet Cengiz'in sahip olduğu Cengiz İnşaat'ın başvurusu reddedildi. Cengiz İnşaat, Kemer'deki tatil köyü ile turizm sektörüne giriş yapmıştı.Bu Haber 20.07.2019 - 11:59:28 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.