Kapıda vize ile Yunan Adaları’na gideceklere uyarı

Kapıda vize ile Yunan Adaları’na gideceklere uyarı

TatilBudur, Yunan Adaları’na tatil planlayanlar için dikkat edilecek noktaları paylaştı.


Kolay ulaşımı, tarihi zenginliği, mutfak kültürü ve sahilleri sebebiyle her zaman ilgi gören tatil rotaları arasında yer alan Yunan Adaları, kapıda vize uygulamasının başlaması ile tekrar turizm sektörünün gündemine taşındı. Bu yeni uygulamanın Ege Bölgesi’ne yakın Yunan Adalarına yönelik yerli turist yoğunluğu daha da artıracağını belirten TatilBudur CEO’su Onur Otruş, tatil programı yapacakları kapıda vize süreçlerini yakından takip etmeleri ve konaklama, ulaşım gibi konularda mağdur olmamaları adına acente seçiminde dikkatli olmaları konusuna dikkat çekti.

Otruş, yaz boyunca da tatil planlaması yapan Türk turistlerin uğrak noktası olacağının altını çizdi. Geçtiğimiz senelerde Midilli, Rodos, Kos ve Samos adasına yönelik programların daha çok tercih edildiğini belirten Otruş, bu sene diğer adalar için şimdiden talep almaya başladıklarını dile getirdi. Onur Otruş konuyla ilgili “Sakız, Samos, Kos, Rodos, Simi, Meis, Midilli, Limni, Kalymnos ve Leros adalarında geçerli olan bu düzenleme, tatil planlaması yapanların aklındaki Schengen vize süreçlerinde yaşanabilecek olası gecikme ve sorunlara yönelik önyargıları büyük oranda çözdü. TatilBudur olarak talebi en iyi şekilde karşılayabilmek adına Samos ve Midilli başta olmak üzere kapı vizesi ile gidilebilecek adalara yönelik çalışmalarımızı artırarak kapasitemizi 10 katına çıkarıyoruz. Bu güzel gelişme ile oluşan fırsatları değerlendirmek kadar misafirlere güzel bir tatil deneyimi yaratabilmekte çok önemli. Bu noktada misafirlerimizin konforunu ön planda tutarak beklentilerini karşılayacak tur paketleri hazırlamaya özen gösteriyoruz.” açıklamasında bulundu.

 “Güvenilir acenteler ve deneyimli kişilerden destek alınmalı”

Geleneksel schengen vize süreçlerine gerek duyulmasa da bu uygulama kapsamında yine de kapı vizesine yönelik başvuru yapılması gerektiğini belirten Onur Otruş, konaklama, ulaşım ve diğer tüm detaylar konusunda dikkatli olunması gerektiğini belirtti. Otruş “Yeni düzenleme ile artık kapsamlı bir vize başvurusu gerekmiyor. Basit birkaç evrak ve vize ücreti dışında başka bir prosedür uygulanmayacak. Ancak ismi kapı vizesi olmasına rağmen misafirlerimizin seyahatlerinden 1 hafta önce yine de başvuru yapması gerektiğini tekrardan hatırlatmak isteriz. Bu noktada mağduriyet yaşamamak adına kesinlikle güvenilir acenteler üzerinden rezervasyon yapılmasını ve alanında deneyimli kişilerin yönlendirmesi ile ilerlenmesi öneririz. Otel, feribot ve diğer transfer detaylarının mutlaka teyid edilmesi ve kapı vizesi için başvuru evraklarının belirlenen 10 adadaki Yunan yetkililere ulaştırılması sorunsuz bir tatil için önemli.” dedi.Bu Haber 12.12.2023 - 14:16:38 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
 • Nasıl biktirmissaniz

  Ttbackup 01.01.2024 - 05:19

  Turk ahlakının yansıması olan bizim turizm işletmecileri aklını başına alasiya kadar yunandayim yunandayiz. Şimdi artık birbirinizi ..

 • yunanadalari

  johnwick 14.12.2023 - 08:11

  yunan adalari cok guzel ve turkiyeden ucuz artik herkes oraya kayar bizimkiler bir fiyat istiyor sanarsin miamide sin tavsiye edilir gidin

 • 13.12.2023 - 07:24

  Yunan adalarına defalarca gitmiş bir Türk olarak hiçbir düşmanca durumla karşılaşmadım.Bazı yorumcuların bilmeden peşin hükümlü yorumları asılsız.

 • Yunan adasi

  Birgulbal 13.12.2023 - 05:32

  Öncelikle bu vizeler sadeceadalar icin neden Yunanistan'a içine bırakmıyorlar.Adalar zaten bizimdi bizim sularimizda Ben bunlara inanmıyorum.vize veriyorlar sa Yunanistana da versinler.

 • Meis feribot

  Olcay K. 13.12.2023 - 05:10

  Kaş tan Meis Adasına geçişte bu işlemleri Kahramanlar Meis Ferry Lines yapıyordu. 1 şubattan itibaren başlama ihtimali varmış.

 • Türk İşletmeci ve Esnaf

  Ahmet Yolcu 13.12.2023 - 01:15

  Yunan adalarında mafyatik düzen olmadığı için depoya bekçi yapmayacağınız adamın gelip mekan sahibi olma şansı yok ama sadece Türk esnafa denk gelirler mi diye dikkatli olmalarını tavsiye ederim... Yoksa kazıklanabilirler...

 • Yunan adaları

  Busezon Busezon 12.12.2023 - 10:30

  Yunan adalarına gidecek olan Türk turistlerin ilk dikkat edecekleri şeyler. 1.batmakta olan yunanlılara adalara giderek destek olacaksınız 2.Türk düşmanlığı ile meşhur olan yunana destek olacağınız ićin kendiniz ile gurur duyabilirsiniz ????????????????????

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.