''AB turistin Türkiye'ye gelmesini nasıl önleyecek anlamadım?''

''AB turistin Türkiye'ye gelmesini nasıl önleyecek anlamadım?''
AKTOB Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu, İspanya, İtalya ve Fransa gibi ülkelerin zor durumda olduğu bir dönemde Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye nasıl turist göndermeyeceğini anlamadığını söyledi.

''Türkiye pazarlamada ön plana çıkamadı''

Türkiye'nin Covid-19 salgınını sağlık ve turizm açısından başarıyla yönettiğini belirten AKTOB Başkan Yadımcısı Kaan Kavaloğlu, ancak Türkiye'nin pazarlamada ön plana çıkamadığını kaydetti. Kavaloğlu, ''Konuştuğumuz tur operatörleri de Avrupa Birliği'nin (AB) bir politikası olduğunu, turizm hareketinin AB ülkeleri içinde olmasını istediklerini belirtiyorlar” ifadelerini kullandı.

''AB turistin Türkiye'ye gelmesini nasıl önleyecek anlamadım''

Sözcü gazetesine açıklamalarda bulunan Kaan Kavaloğlu, ''İspanya, İtalya ve Fransa'ya baktığımızda turizm açısından zor dönemde. “Bu durumda AB, turistin Türkiye'ye gelmesini nasıl önleyecek anlamadım. AB ikiyüzlü politika sergiliyor” iddiasında bulundu.

''Rusya'daki tur operatörleri ne yapıp edip turist getirir''

Sağlığın ön planda olduğu bir turizm sezonu olacağı için Rusya'daki Türk bayraklı tur operatörlerinin ne yapıp-edip Türkiye'ye turist getireceğini belirten AKTOB Başkan Yardımcısı, ''Ülkeler arasındaki protokoller, uçak seferlerinin ne zaman başlayacağı önemli.'' diye konuştu.

''300 maddelik manifesto hazırlayanlar var''

Turizm Bakanlığı tarafından sosyal mesafeyi ön plana alan 132 maddelik sertifikasyonlara karşın, kendilerinin de içinde bulunduğu bazı grupların daha da ileriye gidip 300 maddelik manifesto hazırladıklarını kaydeden Kavaloğlu, “Kriz sonrası Türkiye avantajlı duruma gelecek” dedi.Bu Haber 16.05.2020 - 14:18:56 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • Oguz Tunçbilek - 17.05.2020 - 12:06

  Avrupa ülkeleri, Türkiye’den AB içine gelecek her yolcuya 14 gün karantinaya girme kuralı uygularsa, sizce kimse gelir mi? Pazarlamada öne çıkamadığımız çok doğru. Ama fırsat halen kaçmış değil. Temizlik, dezenfeksiyon, personel ve hizmetlerimizi sunarken dikkate aldığımız uygulamaları, kurallarımızı, sertifikasyonlarımızı bağıra bağıra anlatmamız lazım. Bunu yaparsak güven oluşturabiliriz, güven oluşturmazsanız, kimse gelmez

 • ahishavi - 16.05.2020 - 08:28

  Çok Basit !!!! 2 haber '' TÜRKİYE'YE SEYAHAT ETMEK RİSKLİDİR ''' Daha önce yaptılar. Çıkanları son derece rahatsız eden kontroller , Türkiye'den GİRİŞ yapanlara Karantina ilk uçaktan sonra acı gerçekler..... Türkiye programları IPTAL !!!

 • Serdar gönüllü - 16.05.2020 - 06:54

  Aç tavuk kendini buğday ambarında sanıyor

 • bbad - 16.05.2020 - 04:49

  millet hastalıktan kırılırken, hayaller içindeki turizm profesyonelleri..

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.