İşte turizmin Yunanistan ekonomisine katkısı

İşte turizmin Yunanistan ekonomisine katkısı

Yunanistan Turizm Konfederasyonu (STE) Başkanı Yannis Retsos, finansal krizin başladığı 2010 yılında bu yana turizm sektörünün Yunan ekonomisine doğrudan 125 milyar euro kazandırdığını 230 milyon turisti ağırladığını söyledi.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Konfederasyonun 27. genel kurulunda konuşan STE Başkanı Yannis Retsos, 2009 yılında başlayan finansal krizden günümüze kadar geçen sürede turizmin Yunan ekonomisi için sağladığı katkılarla ilgili paylaşımlarda bulundu. Son 9 yılda turizm sektörünün Yunan ekonomisine 125 milyar euro direkt katkı sağladığını, 130 milyon turisti ağırladığını, Yunan ekonomisindeki yaraların sarılması için öncü rol oynadığını ve istihdamda öncü olduğunu söyleyen Retsos, turizm sektörünün 2018 yılında ise Yunan ekonomisine 22 milyar dolar girdi sağladığını ifade etti.

Turizm sektörünün yüksek sezondaki istihdamının toplam istihdama oranının yüzde 20 olduğuna dikkat çeken STE Başkanı, son üç yılda sektöre yapılan yatırım tutarının ise 5,6 milyar euro olduğunu açıkladıBu Haber 08.06.2019 - 18:15:52 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.