İş seyahati harcamaları artıyor

İş seyahati harcamaları artıyor
WTTC tarafından yapılan son araştırma, iş seyahatlerinin yükselişe geçtiğini gösteriyor.

Turizm Güncel - Dış Haberler

Araştırma şirketi McKinsey & Company'nin Dünya Turizm ve Seyahat Konseyi (WTTC) için yaptığı "Covid-19 Endemisine uyum Sağlama: İş Seyahatlerinde Görünüm" başlıklı araştırmaya göre, 2021 yılı genelinde iş seyahati harcamaları yüzde 25 artacak. İş seyahatlerinin 2022 yılında ise pandemi öncesinin 3'te 2'sine ulaşması bekleniyor. Araştırma, iş ve turizm seyahatlerinin liderleriyle yapıldı.

Araştırmaya göre, 2021 yılında iş seyahati harcamaları bir önceki yıla göre yüzde 26 oranında artacak. 20222ye gelindiğinde ise artış oranı yüzde 34 olacak.

WTTC'nin hazırlattığı raporda, "Ancak bu artışlar 2020'de yaşanan yüzde 60'lık çöküşün üzerine geliyor" ifadelerine yer verildi.

Araştırmadan önce çıkan başlıklar şöyle:

Orta Doğu'da iş seyahatleri yüzde 49 ile, yüzde 36 büyüyen turizm amaçlı seyahatlerden daha fazla arttı .

Asya-Pasifik bölgesinde bu yıl iş seyahati harcamaları yüzde 32 arttı. Artış oranının gelecek yıl yüzde 412 olması bekleniyor.

Avrupa'da iş seyahati harcamaları yüzde 36 ile yüzde 26 büyüyen turizm harcamalarından daha fazla arttı. Avrupa'da iş seyahati. harcamalarının gelecek yıl da yüzde 28 artması bekleniyor.

Bu yıl yüzde 36 büyüyen Afrika'daki iş seyahati harcamalarının gelecek yıl yüzde 23 büyümesi bekleniyor.

Amerika'da ise büyümenin bu yıl yüzde 14, gelecek yıl ise yüzde 35 olması bekleniyor.Bu Haber 05.11.2021 - 09:21:23 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.