‘İlk anlattığımızda kimse inanmamıştı, şimdi tarih yazıyoruz’

‘İlk anlattığımızda kimse inanmamıştı, şimdi tarih yazıyoruz’

15-19 Ocak tarihlerinde Türkiye’de yılın ilk Hint düğününü gerçekleştiren Inventum Global, bu grubun hemen ardından 20-23 Ocak tarihlerinde ikinci büyük Hint grubunu da Titanic Mardan Palace’a getirdi. Şirketin kurucu ortağı Bünyat Özpak, Hindistan pazarıyla ilgili planlarını anlattıklarında kimsenin inanmadığını, ancak şimdi tarih yazdıklarını söyledi.


15-19 Ocak tarihlerinde Antalya ismi gizli tutulan ünlü bir Hintli iş adamı ile Sırp gelinin görkemli düğününe şahitlik etti. Titanic Mardan Palace otelde Inventum Global tarafından gerçekleştirilen lüks düğün, aynı zamanda 2020 yılında Türkiye’de gerçekleştirilen ilk Hint düğünü olma özelliğine de sahip.

Inventum Global, bu düğünün hemen ardından 20-23 Ocak tarihlerinde bir Hintli grubu daha Antalya’ya getirdi. Inventum Global, ocak ayı gibi düşük sezon olarak kabul edilen bir dönemde Hindistan gibi oldukça zorlu bir destinasyondan art arda 2 nitelikli grubu Antalya’ya getirmeyi başardı.

inventum4

İnşaat kralı, tercihini Antalya’dan yana kullandı

Titanic Mardan Palace’da yapılan ikinci grup organizasyonu ise Hintli İnşaat kralının 25. Evlilik yıldönümü organizasyonu oldu. Ünlü iş insanı bu özel etkinlik için 8 ülke ve 17 şehir arasından aylara uzanan uzun bir araştırma ve değerlendirme sonunda kararını Antalya’dan yana kullandı. 20-23 Ocak tarihlerinde Hindistan iş camiasının önemli isimlerinin de davetli olarak katıldığı organizasyon Hint düğünlerinin ikonik oteli Titanic Mardan Palace’da gerçekleşiyor.

Hint sosyetesinin katıldığı etkinlik, ülke tanıtımı için önemli fırsatlar sunuyor

Gerçekleşen yıldönümü törenleri için, Hint düğünlerinin gösterişli seremonilerine benzer birçok özel etkinlik hazırlandı.

Otelin farklı alanlarında konuklar için her güne ayrı olarak özel dekorlar, sahne şovları ile tam bir görsel şölen yaşatılıyor. Bütçesi saklı tutulan ve hazırlıkları aylarca süren planlamalarla oluşan özel yıldönümü için misafirler Hindistan’ın ve dünyanın farklı şehirlerinden Antalya’ya geldi. Yolcuların büyük çoğunluğu ise Delhi’den direk Antalya’ya özel bir charter uçakla getirildi. Uçuşlar türk taşıyıcı şirketlerle gerçekleştirildi.

inventum5

''Hint sosyetesinin gözü Türkiye’ye çevrilecek''

Organizasyonu gerçekleştiren Inventum Global’in kurucu ortağı Bünyat Özpak konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘’Yıllar boyunca ülkemize gelen giden yolcu kapasitesi artık oturmuş, belli bir potansiyele ulaşmış, hali hazırda ülkemize rağbet eden pazarlardan ülkemize yolcu üretmekle yeni bir potansiyel pazar üretmek çok farklı şeyler. Bizim Hindistan pazarında yaptığımız şey de tam olarak bu. Daha önce olmayan bir pazarı ülke turizmimize kazandırıyoruz.

inventum2_1

''Tabiri caiz ise tarih yazıyoruz''

‘’Bu pazara girdiğimizde Hindistan’da Antalya’yı sokaktaki insanı zaten geçin, turizm sektörü yetkilileri ve profesyonel acenteciler bile doğru düzgün bilmiyorlardı. Büyük bir çoğunluğu Antalya’nın, Bodrum’un adını dahi duymamıştı.

Son 6-7 yıldır Hindistan’a sayısını dahi hatırlayamayacağımız kadar gittik geldik. Her kapıyı çaldık. Her mecrada yorulmadan ve yüksek sesle ülkemizi anlattık. Bize ve ülke turizmine faydası olacağına inandığımız kim varsa tuttuk kolundan Türkiye’ye getirdik, şehir şehir gezdirdik, tanıttık, öğrettik, sevdirdik. Çok büyük bir umut, zaman, para ve enerji harcadık. Ülkemizi en iyi şekilde tanıttık, en güzel özelliklerini gösterdik ve en sonunda kalplerine girdik ve onları inandırdık.

''İlk anlattığımızda kime anlattıysak inanmadı''

Geldiğimiz noktada ise milyonlarca turist ağırladığımız ve yıl genelinde yolcu getirmekte zorlanmadığımız ana pazar ülkelerin bile çok fazla ülkemize rağbet etmediği ocak ayı gibi düşük sezonda, Hindistan gibi en yakın noktasının 6-7 saat uçuş mesafesinde olduğu ve bizi diğer ülkelere nazaran çok daha az tanıyan, bizim için yeni bir pazardan yeni yılın ilk ayı itibarı ile ikinci grubumuzu yapıyoruz. Bunu yapabileceğimizi yola ilk koyulduğumuz zamanlarda kime anlattıysak, hiç kimse inanmıyordu. Onları yadırgamıyorum çünkü bu iş gerçekten kendi içinde pek çok zorluklar içeren bir konu.

inventum1_1

''Hayaldi, gerçek oldu''

Kısacası bu bir hayaldi ve şimdi gerçek oldu. Tabi gerçek olunca yapılamayan bir şeyi de yapmış olduk, bir nevi tarih yazdık. Bunun için gururlu ve çok mutluyuz. Bir gün Hindistan da, aynı bugün itibariyle ülkemize milyonlarca yolcu üreten Rusya, Almanya ve diğer başka ülkeler gibi olacak ve bizler eğer bu günleri görmeyi başarabilirsek bu işin emektarları olarak daha da gururlanacağız.

Bu yolda emeği geçen tüm çalışanlarımız, ayrıca ismini sayma imkanım olmayan pek çok bu pazara emek verenlere, bize destek olanlara da çok teşekkür ediyorum.

''Uluslararası alanda ses getiren pek çok projeye imza atacağız''

Gruplara gelince, Hint Grup pazarında 2020 yılına hızlı bir başlangıç yapmaktan dolayı mutluyuz. Titanic Mardan Palace’ın muhteşem ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz bu ikinci önemli grup projemiz ile Hintli misafirlerimize unutulmaz bir Türkiye deneyimi sunduğumuza inanıyoruz. Rekor beklentisi ile girdiğimiz 2020 yılına Hint grup pazarında uluslararası alanda ses getirecek pek çok projeye başarı ile imza atacağımızı paylaşmak istiyorum.

inventum3

''Her proje pek çok yeni işi de doğuruyor''

Başarı ve memnuniyet ile sonuçlandırdığımız her projenin pek çok yeni işi de doğurduğunu biliyoruz. İmza attığımız her başarılı organizasyonun, Hint grup pazarı ve destinasyon düğünlerinde akla gelen ilk marka olarak yerimizi sağlamlaştırmamızda en büyük itici gücümüz olduğunu biliyoruz. Tüm ekibimiz bu inanç ve gayretle çalışmalarını sürdürmektedir. Şu an içinde bulunduğumuz bu özel etkinliğin temelleri de yine bu otelde geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiğimiz, Hint MICE grup organizasyonumuzda atılmıştı. İş, başka işler doğruyor. Bu anlamda bu organizasyonları başta ülkemize kazandırmanın sevinci ile ev sahipliği için Titanic Mardan Palace ailesine teşekkürlerimizi sunmak istiyorum.’’Bu Haber 22.01.2020 - 17:00:21 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.