FTI 50 otelini sertifikalandırıyor

FTI 50 otelini sertifikalandırıyor

Sürdürülebilirlik konusunda önemli adımlar atan FTI Group 50 otelini Travelife ile sertifikalandırma kararı aldı.


FTI Group otellerinin yüksek sürdürülebilirlik taahhüdü tescilleniyor. FTI Group, Travelife ile mali yılın sonuna kadar yaklaşık 50 otelini sertifikalandıracak.

2022 sezonunun sonuna kadar Labranda Hotels & Resorts, Kaıraba Hotels & Resorts, Design Plus Hotels, Lemon & Soul ve Meeting Point managed Hotels markalarının yaklaşık 50 temsilcisi sertifika almayı hedefliyor.

FTI Group Oteller CEO'su Sabine Dorn Ağlagül, "Yapmadığınız sürece iyi bir şey yoktur. Konaklama tesislerimizle sosyal açıdan sorumlu, ekolojik ve ekonomik açıdan sürdürülebilir bir şekilde hareket ediyor ve misafirlerimizin, çalışanlarımızın ve çevrenin yararı için en yüksek kalite standartlarını karşılıyoruz. Konaklama için Travelife sertifikası bunu ortaya koyuyor ve bizim için bir kilometre taşını işaret ediyor." ifadelerini kullandı.

ESG Kodundan Sebze Tohumlarına Kadar Yaşayan Sürdürülebilirlik

MP Hotels'in yeniden konumlandırılması çerçevesinde grup, sosyal değerleri destekleyen ve çevre dostu ilkeler belirleyen bir ESG (Environmental-Social-Governance / Çevre-Toplum-Yönetim) kodu benimsediklerini aktaran. Ağlagül "Tesislerimiz İspanya, Mısır, Türkiye, Yunanistan, İtalya, Malta, Hırvatistan ve Fas'ta yer almaktadır. Tüm bu farklı kültürlerde, istisnasız tüm çalışanlarımıza her açıdan güvenli bir işyeri garanti edebilmek için ortak standartlar oluşturmak çok daha önemli. Bu da her bir otelde, çalışanların tutkuyla desteklediği bireysel sürdürülebilirlik konseptlerinin temelini oluşturuyor. Sonuçta, sadece plastik atıkların azaltılması, daha az gıda atığı, daha düşük su ve enerji tüketimi veya temiz kıyılar gibi büyük konaklama sorunlarıyla uğraşmıyoruz. Sürdürülebilirliğin iliklerimize kadar işlediğini gösteren genellikle küçük projeler oluyor. Mısır Makadi Körfezi'ndeki otel yönetimi, çölde bir sebze bahçesinde restoran için kendi sebzelerini yetiştiriyor. Hırvatistan'da "Ağaç dik" misyonu ve Türkiye'de Marmaris'te yenileme çalışmaları sırasında dalgaların karaya attığı odunları geri dönüştüren ve yeni oda tasarımının bir parçası haline getiren bir ekip var ve bunlar, örneklerden sadece birkaçı. Misafirlerimiz de bu bağlılığı takdir ediyor. Bu nedenle tüm çabalarımızın Travelife ile uluslararası alanda da takdir görmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz." açıklamasında bulundu.

Travelife ile otel ve konaklama iş birliği Nisan 2022'de başladı

MP Hotels ve Travelife ile arasındaki işbirliği Nisan 2022'de kararlaştırıldı. O tarihten bu yana, konaklama tesisleri kapsamlı dokümantasyon ve optimizasyon süreçlerinin yanı sıra bireysel denetimlerden geçti.  Ayrıca, sürdürülebilirlik kriterlerini daha da derinleştirmek ve sürekli geliştirmek için çalıştaylar, eğitimler ve çalışanlara bilgilendirme yapıldı.

Sertifika ile konuklarına güvence verilmiş olacağının altını çizen Ağlagül, “Tesislerimizden birini tercih eden konuklarımıza gelecekte de bu konuda sertifika ile güvence verilmiş olacak. Bu otel doğal kaynakları dikkatli bir şekilde kullanıyor, düşük emisyon bütçesi için sorumluluk taşıyor ve yerel halkla yakın işbirliği yapıyor. Denetimler Eylül ayı içerisinde tüm tesislerimizde tamamlanmış olacak. Birkaç hafta sonra da “Travelife Sertifikalı“ statüsünü almayı bekliyoruz. Bir kez sertifika aldıktan sonra, sertifikayı yenilemek için inceleme süreci her iki yılda bir tekrarlanacak," diye devam ediyor otel CEO‘su. Sertifikalı otellerin gelecekte Travelife amblemini tesislerinde taşımalarına izin verilecek ve ilgili bildirimler rezervasyon sistemlerinin yanı sıra internet sitemizde de yer alacak. “ şeklinde konuştu.Bu Haber 05.07.2022 - 13:45:11 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.