Bakan Ersoy duyurdu: Ödüllü plaj sayısı 531 oldu

Bakan Ersoy duyurdu: Ödüllü plaj sayısı 531 oldu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’deki ödüllü plaj sayısının 531'e yükseldiğini açıkladı.


Danimarka'nın başkenti Kopenhag olan Uluslararası Çevre Eğitim Vakfının (FEE) 2022 Mavi Bayrak ödüllerinin kazananları açıklandı. Ödüle ilişkin değerlendirmede bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’de ödüllü plaj sayısının 519’dan 531’e yükseldiğini duyurdu.

Ersoy, Türkiye'nin, İspanya ve Yunanistan'ın ardından dünyanın en çok Mavi Bayrak'lı 3'üncü ülkesi olduğuna işaret ederek, 2023'te uluslararası Mavi Bayrak uygulaması yapan ülkeler arasında dünya birinciliğini hedeflediklerini vurguladı.

Ersoy, Antalya'daki Lara 1 ve Lara 2, Manavgat, Beldibi ve Çamyuva halk plajları ile Muğla'nın Marmaris ilçesindeki İçmeler halk plajının da bu yıl Mavi Bayrak almaya hak kazandığını duyurdu.

FEE'nin 2022 Mavi Bayrak ödüllerine göre,  bu sene Türkiye'de 24 marina ve 15 turizm teknesi ile 5 bireysel yat da Mavi Bayrak ödülü almaya hak kazandı.

Mavi Bayraklı plaj sayıları Antalya'da 229'a, Muğla'da 111'e, Mersin'de 11'e, Kırklareli ve Sakarya'da 2'ye yükseldi.Bu Haber 20.05.2022 - 08:48:31 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.