Almanya'dan İspanya, Portekiz ve ABD kararı 

Almanya'dan İspanya, Portekiz ve ABD kararı 

Almanya, 2022 yılına yeni seyahat kısıtlamalarıyla giriyor 


TurizmGüncel - Dış Haberler

Almanya'da federal hükümet İspanya, Portekiz, Kıbrıs, Monako, Finlandiya ve Amerika Birleşik Devletleri'ni "Yüksek riskli bölge" ilan etti. Karar cumartesi gününden itibaren geçerli olacak. Almanya öte yandan, 6 haftadır "yüksek riskli bölge" kategorisinde bulunan Avusturya ile Belize, Bosna-Hersek, Sırbistan ve Malezya'yı bu listeden çıkardı.

En az 5 gün karantinada kalacaklar

Yüksek riskli bölge olarak sınıflandırılan ülkelerden Almanya'ya gidenlerin, aşı olmamışlarsa veya salgını atlatıp bağışıklık kazanmamışlarsa, 10 gün karantinada kalmaları gerekiyor. Karantinanın 5'inci gününde yapılan testin negatif çıkması durumunda karantina beşinci günde de bitebiliyor. 

Yüksek riskli ülkelerden dönenlerin karantinaya girmesi en çok aileleri etkiliyor. Çünkü, ebeveynler aşılı veya iyileşmiş olsa dahi, okul çağındaki çocuklar aşılı olmadığı için karantinaya girmek zorunda. 

Noel tatilinde pek çok aile çocuklarıyla seyahat ediyor

Almanya'nın kararı, aşılama konusunda ciddi mücadele veren İspanya'da tepkiyle karşılandı. Düşük sezona denk geldiği kararına etkisi sınırlı kalacak olsa da, Noel tatilinde pek çok ailenin aşısız çocuklarıyla tatile çıkacağına da dikkat çekildi. Bu Haber 27.12.2021 - 21:28:51 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.