Christine Lagarde: Euro bölgesi için belirsizlik sürüyor

Christine Lagarde: Euro bölgesi için belirsizlik sürüyor
Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Euro Bölgesi ekonomisinde iyileşme olsa da aşağı yönlü risklerin devam ettiğine dikkat çekti ve destekleyici ECB politikalarının devam edeceğini söyledi.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Euro Bölgesi finansman koşullarının son zamanlarda genel olarak “istikrarlı" olduğunu, daha geniş finansman koşullarına yönelik risklerin devam ettiğini ve ECB'nin destekleyici politika duruşunu yeniden teyit etme kararına yol açtığını söyledi.

Lagarde, “Euro Bölgesi ekonomileri henüz pandemi köprüsünü geçmedi. Destekleyici politikalar sağlam ve sürdürülebilir bir iyileşme görülene kadar devam edecek” ifadelerini kullandığı basın toplantısında, görünümde iyileşen unsurlara ve devam eden risklere eşit ölçüde dikkat çektiği bir konuşma yaptı ve bankanın yönetim kurulunun parasal genişlemeden çıkışı daha hiç konuşmadığını, bunun için çok erken olduğunu söyledi.

Virüsün ve pandeminin evrimini aşağı yönlü riskler arasında sayan Lagarde, Euro Bölgesi’nde artan COVID-19 vakalarının ve artışı kontrol altına alacak tedbirlerin ekonomik faaliyeti kısıtlamaya devam etmesinin yeniden canlanma görünümüne ilişkin en önemli belirsizlik kaynağı olmaya devam ettiğini vurguladı. Euro Bölgesi’nde finansal koşulların elverişli olmaya devam ettiğinin altını çizen Lagarde, finasal koşullara ilişkin risklerin de devam ettiğini vurguladı. Kaynak: DünyaBu Haber 22.04.2021 - 20:50:33 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.