Barut Grubunun son yatırımı Anda Barut Collection kapılarını açtı

Barut Grubunun son yatırımı Anda Barut Collection kapılarını açtı
Akdeniz’in önde gelen otel gruplarından Barut Hotels, lüksün yeni adresi olarak tanımladığı Anda Barut Collection’ı Didim’in Delice Yarımadası’nda hizmete açtı. Anda Barut Collection Genel Müdürü Cem Karacan, yapılan ve yapılacak olan nitelikli yatırımlarla Didim’in Bodrum’a alternatif olacağına dikkat çekiyor.

Anda Barut Collection, Didim’de yaptığı 150 milyon euronun üzerindeki yatırımıyla bölgeyi, ekonomik ve sosyal açıdan canlandırırken, en gözde turistik merkezlerden biri haline getirdi. 10-12 Mayıs 2024 tarihlerinde, Olimpiyat Madalyalı dünya çapında ünlü Türk ve yabancı sporcuların katılımıyla düzenlenen “Olimpiyat Madalyalı Sporcularla Wellness Hafta Sonu” etkinliği ile görkemli bir açılış gerçekleşti. Etkinliğe katılan misafirler; koşu, plaj fitness, yüzme, kürek çekme, yoga, dans gibi çeşitli spor aktivitelerini olimpiyat madalyalı sporcularla birlikte deneyimleme fırsatı buldular.i

Doğayla iç içe her mevsim lüks deneyim

52 yıllık köklü tecrübeye sahip Barut Hotels deneyimiyle, Didim-Delice Yarımadası’nda 150 dönüm alanda kurulan Anda Barut Collection, oda ve villalar toplamı olmak üzere 558 oda ve 1.188 yatak kapasitesi ve 850 personeliyle hizmet vermeye başladı. 12 ay boyunca ziyaretçi ağırlamalarına açık olacak olan otelde; geleneksel tatil anlayışının aksine doğa ve wellness aktiviteleriyle misafirlere her mevsim unutulmaz bir tatil ve wellness deneyimi yaşatılması amaçlanıyor.

Anda Barut Collection

Turizm sektöründe öncü konumda

Anda Barut Collection Genel Müdürü Cem Karacan açılıa ilişkin değerlendirmesinde “Barut Hotels olarak Ege’de turizm anlayışını değiştiren markalardan biri olmanın gururunu taşıyoruz” dedi. “52 yıl önce ilk otelini açarak Akdeniz’de turizm anlayışını değiştiren markalardan biri olan Barut Hotels, yarım asrı geçen tecrübesini artık Ege’ye taşıdı ve bölgenin prestij simgesi oldu” şeklinde konuşan Karacan; “Ülkelere göre ziyaretçi profilimiz; ana pazar İngiltere başta olmak üzere, Rusya, Almanya, iç pazarımız, Polonya, Almanya ve son olarak da büyüyen pazar olarak İsviçre var. Havayolunu kullanmadan kara yoluyla Romanya’dan gelen turistler de pazarın önemli oyuncularından olacak” diye sözlerine ekledi. 

Bölgesel kalkınmaya ve istihdama katkı

Şu anda personel sayılarının 850 olduğunu, sezonda bu sayının 1000’in üzerine çıkacağını kaydeden Cem Karacan çalışanlar için 300 odalı lüks bir pansiyon yaptıklarını ifade etti. Çalışanların büyük bölümünün bölgede yaşayan insanlardan oluştuğunu kaydeden Karacan, bu şekilde hem tersine göçü teşvik ettiklerini hem de Didim'in sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sunduklarını söyledi. Karacan "Gençlere, büyük şehirlere yönelmek yerine turizm sektöründe iş bulma imkanı sağlayarak, bölgede kalmalarını ve ekonomiye katkıda bulunmalarını teşvik ediyoruz. Bu yaklaşım sonucunda, bölgeyi terk eden genç nüfusun bölgede kalmaya daha meyilli hale geldiğini gözlemliyoruz. Ayrıca, üniversitelerle ve turizm okullarıyla iş birlikleri sayesinde, bölgesel kalkınmaya ekonomik ve sosyal açıdan destek oluyoruz" diye konuştu

Anda Barut Collection

Didim, yeni Bodrum

“Anda Barut Collection’ın Didim’e yaptığı yatırımla 2024 yılında bölgede ortalama %20-%25 oranında değer artışı meydana geldi. Bu değer artışı bölgede bulunan tüm oteller için de geçerli. Açılması planlanan tesisler de önümüzdeki yıllarda Anda Barut Collection’dan aldıkları enerji ve güçle kendilerini daha geliştirip daha iyi hizmet verebilmek için ciddi yatırımlar başlattılar” diyen Cem Karacan; “Bu rekabet Didim’in kalkınması ve gelişmesine fayda sağlarken Didim’i de 2026 yılı itibariyle üst segment grubunda Bodrum’a ciddi rakip konumuna getiriyor. Artık Didim, Yeni Bodrum” dedi.

Sürdürülebilir turizme katkı

Anda Barut Collection açılış öncesi 45 ülkede 88 workshop ve fuarı kapsayan tanıtımlar yapıldığını ve bu tanıtım faaliyetlerinin ana temasının Didim bölgesi olduğunun altını çizen Karacan; “2500’in üstünde 13 ülkeden üst segment acentacıları misafir ediyoruz. Türk turizmi için yurt dışı acentalarının bu bölgeye getirilmesi, bilinirlik ve tanınırlık sağlanması açısından oldukça önemli bir etkileşim ve sürdürülebilir turizm için olmazsa olmazlardan bir tanesi” diye sözlerine ekledi.

Herkes için bir mekân

Anda Barut Collection, misafirlerinin rahat etmeleri ve tüm deneyimleri yaşayabilmeleri için üç ana bölüme ayrılacak. İster iş için ister aile tatili veya lüks romantik bir tatil için ziyaret edin, Anda Barut Collection’dan dinlenmiş ve ömür boyu değer vereceğiniz anılarla dolu olarak ayrılacaksınız.

Anda Barut Collection

Yetişkinlere özel

Anda Barut Collection'da, yetişkinler için özel olarak tasarlanmış bir alan da yer alıyor. Geniş odalar, gurme restoranlar, büyüleyici deneyimler, sağlık, spor ve lüks alanlarıyla sizi çok daha fazla ayrıcalıkla karşılıyor. Ege'nin büyülü doğası ile buluşan huzurlu alanlar, özel havuzlar ve şık konaklama seçenekleri ile tatiliniz sakinlik ve romantik anlarla dolu olacak.

Aile seyahati için bir destinasyon

Anda Barut Collection, çocuklu aileler için tatil deneyimini yeniden hayal etti ve en ince ayrıntıya kadar düşündü. Otel içinde su parkı ve panayır alanı bulunan eğlence parkı, çocuklar için özel olarak tasarlanmış eğitici aktiviteler ve güvenli oyun alanları bulunuyor. Bu alanlar, çocukların enerjilerini en etkili şekilde harcayabilecekleri, aynı zamanda öğrenirken eğlenebilecekleri bir ortam sağlıyor. Ailelerin hem rahatlayabilecekleri hem de kaliteli zaman geçirebilecekleri tüm olanakları sunan bu bölümler, küçük misafirlerimizin tatil deneyimini zirveye taşıyacak.

Eşsiz konumda, Antik Çağınizinde

İzmir ve Bodrum havalimanlarına kolay ulaşım imkanı sunan Anda Barut Collection, aynı zamanda çevresindeki turistik ve tarihi mekanlara olan yakınlığıyla da dikkat çekiyor. Bölgede bulunan Bafa Gölü'nün huzur veren manzarası, Apollon Tapınağı'nın antik izleri, Milet Antik Kenti'nin tarihi zenginlikleri ve Efes Antik Kenti'nin büyüleyici atmosferinde, Anda Barut Collection, misafirlerine hem doğal güzelliklerle hem de tarihi mirasla dolu bir keşif fırsatı sunarak unutulmaz bir tatil vadediyor.


Bu Haber 14.05.2024 - 12:53:58 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Didim popüler bir destination

    Hikmet Atilla 14.05.2024 - 11:24

    Kuşkusuz Barut Anda Didimde en lüks tesisidir. Didime değer katacaktır. Didim hep söylediğimiz gibi Türkiye de yükselen ve kitle turizmi ile kültür turizmini iç içe yaşayan bir desitisyanomuzdur. 01 Haziran 2024 gününde yapacağımız çalıştay Didimin turizmdeki yolunu tayin edecektir. Turizm basınının bu çalıştayda olmasını temenni ederim

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.