savasdas@turizmguncel.com

Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis'den ABD ve Almanya hamlesi

Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis'den ABD ve Almanya hamlesi

14 Mayıs'ta turizmi açmaya hazırlanan Yunanistan, açılış öncesi önde gelen iki pazarda temaslarda bulundu.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis, sezon açılışı öncesi ABD ve Almanya'nın turizm sektörü temsilcileri ve kamu otoriteleriyle görüşme gerçekleştirdi.

''Güvenlik kadar şeffaflık da önemli''

Bu kapsamda Almanya'ya bir ziyaret gerçekleştiren Harry Theoharis, Avrupa'nın en büyük tur operatörü TUI'nin önde gelen iki ismi Sebastian Ebel ve Thomas Ellerbeck ile bir araya geldi. TUI tarafından yapılan açıklamada, turizmin 14 Mayıs'ta yeniden başlatılmasına ilişkin detayların konuşulduğu belirtildi. Açıklamada, ''Yunanistan yaz sezonuna çok iyi hazırlandı. Bakan Harry Theoharis, turizmde güvenlik kadar şeffaflığın da önemli olduğuna dikkat çekti.'' denildi.

Yunan Bakan Almanya ziyareti kapsamında Alman hükümetinin turizmden sorumlu üyesi Thomas Bareiss ile de bir araya geldi. Bareiss görüşmeye ilişkin olarak, ''Bugün Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis Berlin'i ziyaret etti. Bu zor zamanda -ki verimli görüşme ve yakın iş birliği için teşekkür ederim.'' dedi.

ABD'li hava yolu şirketleriyle de görüştü

Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis bir diğer önemli görüşmeyi ise ABD'li hava yolu şirketlerinin temsilcileri ile gerçekleştirdi. Yunanistan'a bu yıl ABD'nin New York, Chicago, Philadelphia, Newark ve Washington DC'den direkt uçuşlar yapılacağını açıklayan Bakan Bakan Harry Theoharis, ABD'li taşıyıcılar American Airlines ve United Airlines'ın temsilcileri ile bir araya geldi.

ABD'li hava yolu şirketleri Yunanistan kapasitesini artırdı

ABD'den Yunanistan'a dönük seyahat talebinin yüksek olduğunu kaydeden Theoharis, rezervasyonların artmasını beklediklerini söyledi. Atina'yı New York, Chicago ve Philadelphia'ya bağlayan American Airlines'ın koltuk kapasitesini 2019'un üzerine çıkaracağını açıklayan Yunan Bakan, United Airlines'ın da Atina ile Washington DC arasında yeni bir hat açacağını duyurdu.


Bu Makale 05.05.2021 - 10:15:42 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Onur - 05.05.2021 - 11:49

    Bakın işte, çalışma dediğin böyle olur. Oturduğun yerden kuru kuruya tarih verip turizm yönetilmez.

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.