savasdas@turizmguncel.com

Vladimir Putin'den Türkiye ve iç turizm açıklaması

Vladimir Putin'den Türkiye ve iç turizm açıklaması
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yıllık basın konferasında turizm ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

TurizmGüncel - dış Haberler

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iç turizmi desteklemek için başlatılan 'nakit iadesi' programına yeniden para tahsis edeceklerini ve miktarın ilk seferkinden az olmayacağını söyledi. Putin, iç turizmi desteklemek için ayrılan fonun başka alanlarda kullanılmayacağını ifade etti.

‘’İç turizmi desteklemek için 15 milyar ruble ayırdık’’

Rusların yurt dışında tatili sevmesine rağmen iç turizmin geliştirilmesi gerektiğine işaret eden Rusya Devlet Başkanı, farklı yönlerden iç turizmi geliştirmeye çalıştıklarını ifade etti. 'nakit iadesi' programı için 15 milyar ruble ayırdıklarını ancak bu paranın sadece 1,2 milyar rublesinin kullanıldığını açıklayan Vladimir Putin, bu fondaki paranın iç turizmin desteklenmesi haricinde kullanılmayacağı konusunda hükümetle anlaştıklarını belirtti. Putin, iç turizmi desteklemek için bu tür programları arttıracaklarını söyledi.

İç turizmi desteklemek için ayrılan 15 milyar rublenin kullanılmamasının nedeninin konuyla ilgili olarak vatandaşların bilgilendirilmemesi olduğunu savunan Putin, iç turizmin desteklenmesi için medyaya çağrıda bulundu.

‘’Türkiye örneğini takip edeceğiz’’

Rusya'da iç turizmi geliştirmek için Türkiye örneğinin takip edileceğini açıklayan Rus lider, turizm yönetiminde değişiklik yapılacağını açıkladı. İç turizmin geliştirilmesi için ayrı bir yapı oluşturulacağını kaydeden Putin, ''Bazı ülkeler turizmi tüm sistemleriyle destekliyor. Mesela Güney Kore gemi yapımı alanında, Türkiye ise turizm bölgeleri için aynısını yapıyor. Biz de yaklaşık olarak aynı yönde hareket edeceğiz. İç turizmin geliştirilmesinin ne kadar önemli olduğunun farkındayız.'' dedi.

Ulusal turizm kalkınmasına 8,8 milyar dolar ayrılacak

Vladimir Putin'in bahsettiği yapının bir ''Turizm Şirketi'' olabileceği belirtiliyor. Rusya Başbakanı Mikhail Mişustin'in kasım ayında yaptığı ''büyük ölçekli kalkınma kurumları'' açıklamaya dikkat çekildi. Rosturizm'in işlevlerinin bir kısmının yeni şirkete devredileceği ve ulusal turizm projesine 629 milyar ruble (8,8 milyar dolar) tahsis edileceği belirtiliyor.


Bu Makale 17.12.2020 - 20:33:46 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.