savasdas@turizmguncel.com

Tayland'dan turistlere on binlerce dolarlık sigorta ve teminat şartı

Tayland'dan turistlere on binlerce dolarlık sigorta ve teminat şartı
Ülkeye gitmek isteyenlerden 16 bin 500 dolar banka teminatı ve 100 bin dolarlık sağlık sigorta isteyen Tayland'ın kararı, 'sadece zengin turistleri ağırlamak istiyor' yorumlarına neden oldu.

Geçen hafta "Rus turistlerin özellikle sobharar-kış döneminde gözdesi olan Tayland, Rus turistlere kapılarını açıyor" haberi tatilciler arasında heyecan yaratmıştı. Ancak haberin ardından gelen ayrıntılar, Tayland'ın kapılarını herkese açmayacağını gösteriyor.

TürkRus'da yer alan habere göre Tayland, salgın nedeniyle uygulanan ülkeye giriş yasağını şimdilik sadece "varlıklı turistler" için kaldırmaya hazırlanıyor.

Rusya vatandaşlarının da aralarında olduğu yabancıların, Tayland’dan 60 günlük vize alabilmek için, banka hesaplarında en az 16 bin 500 dolar olduğunu beyan etmeleri ve koronavirüs tedavisini de kapsayan en az 100 bin dolarlık sağlık sigortası yaptırmaları gerekecek.

Yabancıların ayrıca Tayland’a girdikten sonra negatif Kovid-19 test sonucunu göstermeleri, havaalanında yeniden test yaptırmaları ve 14 gün karantinada kalmaları zorunlu olacak. 60 günün sonunda vizenin süresi 30 gün uzatılabilecek.

Tayland, Rusya’nın da dahil olduğu, vaka sayısının yüksek seyrettiği ülkelerin vatandaşlarına vize vermeyi durdurmuştu.

Ülkede gayrimenkul sahibi olan yabancılar için de giriş yasağı geçen ekim ayında kaldırılmıştı.


Bu Makale 16.11.2020 - 11:21:26 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.