savasdas@turizmguncel.com

Rusya'dan Mısır'a charter uçuşlar yakında başlıyor

Rusya'dan Mısır'a charter uçuşlar yakında başlıyor
Mısır medyası, Rus Dışişleri Bakan Yardımcısına dayandırdığı haberde, Rusya ile Mısır arasındaki charter uçuşların yakında başlayacağını yazdı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya'dan Mısır'ın resort turizm bölgeleri Şarm El Şeyh ve Hurghada'ya dönük charter uçuşların yakında başlayacağı ileri sürüldü.

Duyuru ‘farklı seviyede’ yapılacak

Egypt Independent gazetesi, Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov'un salı günü, ''Her şey plan dahilinde ilerliyor. Yakın gelecekte charter uçuşların başlayacağına ilişkin duyuru yapılacak. Duyuru 'farklı seviyede' yapılacak'' dedi. Bogdanov'un 'duyuru farklı seviyede yapılacak' açıklaması, Putin ile Sisi'nin konuyla ilgili ortak açıklama yapma ihtimalini gündeme getirdi.

Mihail Bogdanov, Mısır'a dönük charter seferlerinin başlamasına ilişkin anlaşmanın, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Mısır'a yaptığı ziyaret sırasında yapıldığını kaydetti.

Mayıs ayının ikinci yarısında başlayacak

Bogdanov'un açıklamarının ardından Interfax ajansına konuşan bazı kaynaklar, iki ülke arasındaki charter uçuşlarının mayıs ayının ikinci yarısında başlayacağını bildirdi.

TASS ajansına konuşan başka bir kaynak ise, Mısır'a charter izninin 11 Mayıs'ta bitecek olan mayıs tatilinden önce olmayacağını söyledi.

2015 yılından bu yana charter uçuş yapılamıyor

Rusya'dan Mısır'a dönük charter uçuşlar, bir Rus yolcu uçağının Mısır'ın Sina yarımadasında düşürüldüğü 2015 yılının ekim ayndan bu yana yapılmıyor. Şu anda Rusya'dan sadece başkent Kahire'ye tarifeli uçuşlar yapılabiliyor.


Bu Makale 20.04.2021 - 19:56:28 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Hasan Dirik - 21.04.2021 - 08:07

    Bizim hükümetimizin yanlış politikalarının ekmeğini komşularımız yiyor . Yunanistan , Mısır ve Bulgaristan turizm başta olmak üzere her alanda bizim küs olduğumuz komşularımızla büyük imzalar atıyorlar . Özellikle Yunanistan ve bizde seyrediyoruz .

  • Arif - 20.04.2021 - 11:08

    Şu hükümet bir karışmasada benim gibi turizmde yıllardır çalışanlar tazminatlarını alsın da yollarına baksınlar artık.Gerekiyorsa hükümet tazminatlar konusunda yardımcı olsun.yeter artık bizleri çıkmazda bırakıp 1500tl ye mahkum ettiğiniz.

  • Namig - 20.04.2021 - 08:43

    Rusya misr ucak seferleri basladi bile 4 cu ucagi bekliyorlar deye rus haber ajansnda haber gecmisdler..bu sene gecen seneyi arar druma dusduk

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.