savasdas@turizmguncel.com

Rıza Ersoy GETOB başkanlığına adaylığını açıkladı

Rıza Ersoy GETOB başkanlığına adaylığını açıkladı
Ege bölgesinin tanınmış turizmcilerinden Rıza Ersoy, Güney Ege Turistik Otelci ve İşletmeciler Birliği (GETOB) başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Ege bölgesinin tanınmış turizmcilerinden Mersoy Hotels’in sahibi Rıza Ersoy, GETOB başkanlığına aday olduğunu açıkladı. GETOB’a gönül borcu olduğunu kaydeden Ersoy, ‘’Bu borcu ödemenin zamanı geldi’’ dedi.

Rıza Ersoy’un adaylık duyurusu şöyle:

‘’Sevgili Güney Ege Turistik Otelci ve İşletmeciler Birliği (GETOB) emekçi dostlarım;

Sözlerime öncelikle, bugüne kadar GETOB’’a gösterdikleri özveri, çaba ve emeklerinden ötürü tüm başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, genel kurul üyelerimize ayrı ayrı teşekkürlerimi ve şükranlarımı ileterek başlamak istiyorum.

Hepimizin çok yakından takip ettiği ve çok iyi bildiği gibi birliğimiz kurulduğu ilk günden bu yana oldukça başarılı işlere imza attı ve bölgemizin turizm sektöründe adının duyulmasına, kalkınmasına en iyi şekilde vesile oldu. Ben de bir zamanlar, yaklaşık 10 sene GETOB Başkan Yardımcısı olarak bunun bir parçası olmaktan büyük gurur duymaktayım. Yaklaşık on sene süren “ GETOB Başkan Yardımcılığı” görevim boyunca ailem olarak gördüğüm birliğimizin yaşadığı zorlukların, elde ettiğimiz başarıların en yakın takipçilerinden birisi olarak ayrı ayrı hepinize ve hayatıma değer katan birliğimize gönül borcum bulunuyor. Artık gönül borcumu ödemenin zamanının geldiğini düşünüyorum. Bu sebeple; yirmi yıldan fazla zamandır içerisinde yer aldığım, nice emekler vererek hep birlikte bugünlere getirdiğimiz, gözbebeğimiz GETOB’un Başkanlığı’na sizlerden aldığım güçle ve destekle aday olduğumu duyurmaktan büyük onur ve şeref duyuyorum.

Değerli Dostlarım,

Seçimlerin bir mücadeleden çok, daha iyiye, daha güzele ulaşmak için bir fırsat olduğuna inanıyorum. Hepimiz ülkesi, ili, ilçesi için yararlı işler yapan bu kıymetli ailenin etkin ve önemli fertleriyiz. Bu anlamda gerek uzun yıllar boyunca başkan yardımcılığı sürecinde edindiğim tecrübelerle, gerekse sahip olduğum inanç ve azimle, Eylül ayında yapılacak olan seçimde bayrağı onurlu bir şekilde devralıp daha da yukarılara taşıyacağıma/taşıyacağımıza olan inancım tam. Bu süreçte sizlerle ve değerli yönetim kurulu üyelerimizle birlikte el ele, gönül gönüle, bölge turizmine büyük katkılar sağlayacağımıza ve ülkece yaşadığımız zorlukları “birliğimizle birlikte” aşacağımıza dair en ufak bir şüphe taşımıyorum.

Yakın bir zaman içerisinde sizlere seçim sürecine girildiğinde yapacaklarımızı, taahhütlerimizi maddeler halinde ve detaylı bir şekilde tekrar anlatacağım. Yine içinizden oluşturup yakın zamanda takdim edeceğim yönetim kurulu adaylarımızı da görüşlerinize sunacağım. Fakat ana ve öncelikli hedefimin, özellikle son bir buçuk yıldır Covid-19 salgını nedeniyle çok kötü zamanlar yaşayan sektörümüzü ayağa kaldırmak olacağını net bir şekilde söylemek istiyorum. Bu anlamda gereken siyasi ve iktisadi her gücü kullanacağımdan kesinlikle ve kesinlikle emin olmanızı istiyorum.

Adaylığımın birliğimize hayırlı olmasını dilerim. Allah cümlemizi utandırmasın.

En kısa sürede tekrar görüşmek üzere, sağlıcakla kalın.''

za Ersoy Kimdir?

İlk, orta, lise eğitimini Tarabya Özel Dost Koleji’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdi. Daha sonra, yüksek lisans eğitimini George Washington Üniversitesi School of Business MBA in Finance bölümünde tamamladı. Kısa bir süre DC ofislerinde Morgan Stanley’de ve ACDI- VOCA’da çalıştı. Eğitim hayatı boyunca, Türk Öğrenci Derneği Başkanlığı da olmak üzere çeşitli sosyal organizasyonlarda görev aldı. 2004 yılından itibaren Mersoy Otelleri’nde çalışmaya başladı. Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nde 2006’dan 2016’ya kadar görev yaptı. Galatasaray Kulübü Kongre Üyeliği olmak üzere çeşitli spor ve derneklerde üyeliği bulunmaktadır.


Bu Makale 08.06.2021 - 17:40:39 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • RIZA ERSOY - 11.06.2021 - 02:15

    Tesekkur ederim Davut Agabeyim. Senin gibi tecrubeli ve bu işe yıllarını vermiş değerli bir turizmci agabeyimden bunları duymak güzel. Tesekkurler.

  • Davut Doğurga - 10.06.2021 - 09:41

    Sayın Rıza Ersoy’un GETOB Başkan adaylığını şimdiden kutlar ve başarılar dilerim. Saygılarımla

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.