savasdas@turizmguncel.com

''Rezervasyonlar arttı ancak büyük bir iyileşme yok''

''Rezervasyonlar arttı ancak büyük bir iyileşme yok''
İngiltere'de tatil rezervasyonlarının arttığı, ancak büyük bir iyileşme olmadığı kaydedildi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere'nin yurt dışı seyahatlerde yeşil listede bulunan ülkelerin sayısını arttırmasının satışları olumlu yönde etkilediği ancak büyük bir iyileşmeyi beraberinde getirmediği açıklandı. Acenteler ise yaz sezonunu kurtarmak için artık çok olduğunu belirtiyor.

ncelleme sonrası ‘büyük talep artışı’ bildirilmişti

Geçtiğimiz hafta yapılan seyahat güncellemesinin ardından tur operatörleri rezervasyonlarda büyük artışlar bildirmiş, Jet2 Holidays Balear Adaları rezervasyonlarının yüzde 3 bin, Matla rezervasyonlarının ise yüzde bin 500 arttığını açıklamıştı. Jet2 CEO'su Steve Heapy, insanların rezervasyon için akın ettiğini ifade ettmiş, hükümetin kararını 'doğru yönde atılmış küçük bir adım' olarak nitelemişti.

Saga Holidays, Kuoni, Caribtours, Sandals’, Unique Caribbean Holidays, yeşil listeye eklenmesinin ardından Karayiplere dönük rezervasyon talebinde büyük artış olduğunu duyurdu.

Kafa karışıklığı arttı

Advantage Travel Partnership temmuz ayında bir talep artışı olduğunu bildirdi. Ancak zincirin tatil direktörü Kelly Cookes, bunun bir 'moral artışı' olduğunu, artışın sektörü bu yaz ayakta tutacak seviyede olmadığını söyledi. Yapılan son seyahat güncellemesinin müşterilerdeki kafa karılıklığını artırdığını ileri süren Cookes, mevcut durumun acentelerin hacimli satış yapmasını zorlaştırdığını savundu.

İnsanların çekinceleri var

Haslemere Travel'ın müdürü Gemma Antrobus ise, yaz sezonunu kurtarmak için artık çok geç odluğunu ifade etti. Gemma, ''Biraz satış yaptık ama bu müşterilere ulaşmak için çok zaman harcadık. Kendimi 'danılman' gibi hissediyorum.'' dedi.

The Travel Network Group ise 'yeşil izleme listesine' alınan destinasyonlara dönük insanların çekincelerinin olduğunu, rezervasyonların yavaş seyrettiğini ve müşterilerin çok dikkatli davrandığını ifade etti.


Bu Makale 01.07.2021 - 18:09:45 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Hakan Murat - 03.07.2021 - 10:47

    Türkiye clean country welcome open fly way Türki hüman love Türki

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.