savasdas@turizmguncel.com

‘Normal yaz tatili’ 2021 yılında da hayal

‘Normal yaz tatili’ 2021 yılında da hayal
Dünya Tabipler Birliği, normalleşme konusunda yüksek beklentilere girilmemesi uyarısında bulundu.

Dünya Tabipler Birliği Konsey Başkanı Frank Ulrich Montgomery, koronavirüs salgınında normalleşmenin beklendiği kadar kolay olmayacağını açıkladı.

''Aşılama 2-3 yıl sürecektir''

DW Türkçe’nin Rheinische Post gazetesinden aktardığı habere göre Montgomery, Dünya Sağlık Örgütü’nün aşının 2021 yılının ortasında hazır olacağını tahmin ettiğini hatırlatarak, "Ancak tüm halkın aşılanması iki, üç yıl sürecektir. Bir seferde herkesin aşılanması için ne yeterince doz ne de personel var." dedi.

2021 yılında da daha önceki gibi bir yaz tatili yapamayacağız''

Bu nedenle kısıtlamaların süreceğini ifade eden Frank Ulrich Montgomery, "2021 yılında da daha önceleri yaptığımız gibi bir yaz tatili yapamayacağız. Daha yıllarca virüsle yaşamak ve mesafeyi korumak, elleri yıkamak, maske takmak gibi önlemleri almak zorundayız" diye konuştu.

''Almanya ikinci kez kapanabilir''

Montgomery, Almanya'da günlük yeni vaka sayısının 20 bine yükselmesi halinde ekonomik ve toplumsal hayatın kısıtlanmasının gündeme gelebileceğini söyledi.

Bu sayıların durumun kontrolden çıkmış olduğu anlamına geldiğini belirten Montgomery, "Zira o durumda sağlık daireleri açısından enfeksiyon zincirlerini takip etmek ve kırmak mümkün olmayacak. O durumda da ikinci bir kapanma tehlikesi baş gösterecek, çünkü virüs başka şekilde frenlenemeyecek" dedi.


Bu Makale 23.10.2020 - 18:41:33 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.