savasdas@turizmguncel.com

Muğla’daki 32 JES ihalesi iptal edildi

Muğla’daki 32 JES ihalesi iptal edildi
Cumhurbaşkanlığı kararıyla ihaleye çıkarılan Muğla’daki 32 jeotermal enerji santrali (JES) alanı, yine Cumhurbaşkanlığının kararıyla iptal edildi.

Muğlalıların tepkiyle karşıladığı Muğla’nın 32 noktasına JES ve ve kuyusu açılmasına ilişkin ihale, Cumhurbaşkanlığı kararıyla iptal edildi. 7 Ekim 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan ve 26 Ekim 2020 tarihinde Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından ihale edileceği ilan edilen 32 adet jeotermal saha ihalesinin iptal edildiğine dair karar Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

JES alanları kültür ve turizm koruma bölgesinde kalıyordu

Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığının bugün Resmi Gazete’de yayımlanan ihalelerin iptal edildiğine dair kararında şöyle denildi:

“İhale edilecek sahaların önemli bir kısmı Cumhurbaşkanlığı Kararları ile Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi olarak ilan edilen alanlarda kaldığı, ihaleyi kazanan kişi-firmaların izin almasında mevzuattan kaynaklı hak kaybına uğramaması için ihale öncesi Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın görüşü alınması gerektiği yönündeki gerekçesi ile 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 29. maddesi kapsamında iptal edilmiştir.”


Bu Makale 16.10.2020 - 09:35:36 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.