savasdas@turizmguncel.com

İçinde 5 yıldızlı otellerin de olduğu büyük miras paylaşılamıyor

İçinde 5 yıldızlı otellerin de olduğu büyük miras paylaşılamıyor
2001 yılında ölen genelev patroniçesi Matild Manukyan'ın sahip olduğu dev miras paylaşılamıyor.

Antalya, Alanya, Balıkesir ve Kıbrıs'taki 5 yıldızlı otellerin yanında yüzlerce gayrimenkul, 220 ticari taksi, 150 milyon euro para, fabrikalar ve köşkleri geride bırakarak ölen Matild Manukyan'ın serveti paylaşılamıyor.

36 kişi miras davası açtı

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre, Matild Manukyan’ın dev mirasına ortak olmak için Kerope Çilingir’e dava açan 36 kişi, bu defa nüfus kayıtlarının düzeltilmesi için mahkemeye başvurdu. Kerope Çilingir’in Manukyan’ın oğlu olmadığını iddia eden 36 kişi, nüfus kayıtlarının sahte olduğunu öne sürdü.

‘’Kerope Çilingir Manukyan’ın oğlu ve mirasçısı değil’’

Kerope Çilingir’in Matild Manukyan’ın oğlu olmadığını iddia eden 36 kişinin avukatı Oktay Köse, “Matild Manukyan, hem babasının hem de halası Susan Chah Mouradian’ın mirasına konmuştur. O öldükten sonra da 36 kişiye geçmesi gereken tüm mal varlığına Kerope Çilingir konmuştur. Kerope Çilingir, Matild Manukyan’ın oğlu ve mirasçısı değildir” demişti.

Nüfus kayıtları sahte iddiası

36 davacı, başta genelev gelirleri olmak üzere 220 taksi, 486 taşınmaz, banka hesapları, hisseler ve dövizlerin tereke idaresince Manukyan’ın mirasının eşit olarak paylaştırılmasını istemişlerdi. 36 davacı bu defa Kerope Çilingir ile Matild Manukyan’ın nüfus kayıtlarının sahte olduğunu iddia ederek yeni bir dava açtı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava açan 36 davacının avukatı Oktay Köse dava dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: “Matild Manukyan’a ait 25 Mart 1985 tarihli nüfus cüzdanı sahtedir. O kadar sahtedir ki nüfus cüzdanının ön yüzündeki Türk Bayrağı ters basılmıştır. Doğum tarihi, sahte nüfus kaydındaki tarihe dahi uymamaktadır. Her cüzdanın arka yüzünde yer alan ‘Medeni Hali’ ve ‘Dini’ bölümü ön yüzün sonuna sıkıştırılmıştır. Tüm yazılar elle yazılmıştır. Adeta Matild Manukyan’a yeni bir isim, yeni bir kimlik, yeni bir hayat yaratılmıştır.”

Kerope Çilingir’in de nüfus kayıtlarının sahte olduğunu dilekçesinde belirten avukat Köse “Kerope Çilingir’in imzası bulunan Silivri Tapu Müdürlüğü’nce düzenlenmiş 1979 tarihli devir senedinde Çilingir’in nüfus cüzdan seri numarası 316938 olarak belirtilmiştir. Kerope Çilingir’e ait 1989 tarihli nüfus cüzdanı seri numarası ise 308678 olarak görünmektedir. İki cüzdanın tanzim tarihi arasında 24 yıl olmasına rağmen 24 yıl önce düzenlenen nüfus cüzdanındaki seri numarası daha büyüktür. Her doğum ve kimlik yenileme işlemi sonrası seri numarasının ilerlemesi ve büyümesi gerekirken geriye gitmiş olması gariptir, düşündürücüdür” dedi.

Manukyan'ın mal varlığı

- Antalya, Alanya ve Balıkesir’de 5’er yıldızlı 5 otel

- Kıbrıs’ta 5 yıldızlı otel

- İstanbul’da 2 fabrika

- Kınalı Ada ve Büyük Ada’da 2 köşk

- İstanbul’da 500 daire, 70 iş hanı

- Yalova’da yüzlerce daire ve arsa

- Muğla, Kocaeli, Erzurum ve Adana’da onlarca bina ve arsa

- Fransa’daki bir bankada 150 milyon Euro

- 220 ticari taksi

- Toplam 486 taşınmaz, banka hesapları, hisseler ve dövizler


Bu Makale 18.07.2020 - 12:34:24 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • Mehmet - 21.12.2020 - 11:12

  AYDIN MEHMETOGLU o ırkçı değil bu yüzden kim olduğunu bilmiyorsan onun hakkında konuşma

 • Mehmet - 21.12.2020 - 11:10

  AYDIN MEHMETOGLU Ermenili dersin ne dersin ama sırf ırkçı olmadığı için birçok insana yardım etti ve ırkçı da değil, düşündüğün ve istediğin şey bu AYDIN MEHMETOGLU o türkiye'de vergi ödüyor türkiye için ne yaptın AYDIN MEHMETOGLU o ırkçı değil bu yüzden kim olduğunu bilmiyorsan onun hakkında konuşma

 • Doston Mirzaakhmedov - 26.07.2020 - 11:23

  adamin ne mal varliği varmış da ama sonuç hepsini braktı bana vesiyet ederse de almazdım ben o haram parayı. Dunyadeki dunyada kalır

 • AYDIN MEHMETOGLU - 19.07.2020 - 11:48

  Hangi oteller olduğunu da yazın da, gitmeyelim şu Türk düşmanı ırkın ve soyunun sopunun parmağı olanların otellerine.....

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.