savasdas@turizmguncel.com

Martin Alcock: Şu aşamada aşıya umut bağlamak ve güvenmek tehlikeli

Martin Alcock: Şu aşamada aşıya umut bağlamak ve güvenmek tehlikeli
Seyahat sektörü uzmanı Martin Alcock, turizm sektörünün fazla umuda kapılmasının veya alıya güvenmesinin tehlikeli olduğunu ileri sürdü.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere seyahat pazarı yakında başlayacağı belirtilen Covid aşısıyla ilgili iyimser bir havaya girerken, Travel Trade Consultancy Direktörü Martin Alcock, aksi yönde bir açıklamada bulundu.

Şu aşamada aşıya fazla umut bağlamanın veya güvenmenin tehlikeli olduğunu kaydeden Martin Alcock, ''Testler yaygınlaşmadığı sürece karantina bir süre daha devam edecek. Çünkü aşı semptomları tedavi ediyor ancak salgının yayılmasını engellemiyor. Dolayısıyla aşı bizleri sık sık seyahat edebilir konuma getirmeyecek. Seyahatlerin kısıtlanmasına neden olan şey salgının yayılması.'' dedi.

Aynı zamanda İngiliz Sivil Havacılık Otoritesinin eski analisti olan Alcock, Kısa vadede en önemli şey test yağmak. Bu sistemde tüm riski misafir kabul eden ülke üstleniyor. Hükümet aşıyı bir kurtarıcı olarak görüp testleri geri çekerse, sıkışıp kalırız.'' ifadelerini kullandı.


Bu Makale 03.12.2020 - 17:38:20 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • zeki - 04.12.2020 - 09:16

    "Çünkü aşı semptomları tedavi ediyor ancak salgının yayılmasını engellemiyor." Daha aşının neye yaradığını bile anlayamamış. Böyle beyinler kariyer sahibi oluyor ya en çok ta ona kızıyorum.

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.