Cem Polatoğlu

'Kürtaj Dahil' 299 Euro

30 yılı aşkındır turizm yaparım. Bazen kendimi fırsatçı, karaborsacı gibi hissediyorum. Ama bunun müsebbibi ben değilim.

 
Ne zaman ki bu memlekette bir şey yasaklanır ya da yoktur, kötüdür, zor bulunur, derhal su yolunu bulur. Biz Turizmciler de bu yokluklardan, yasaklardan nemalanırız.
 
Sağlık turizmi 

1990’lara kadar gelişmemiş olan sağlık sistemi ve alt yapısı olmayan hastaneler yüzünden Amerika’ya, Almanya’ya az mı “hasta turist” taşımıştık. Halen de Kırım özerk bölgesinde ki bazı sağlık kuruluşlarının temsilcisi olarak başta zayıflama ve güzellik hizmetleri üzerine turlar düzenliyoruz.  
 
Kumar turizmi 

Kumarhaneler yasaklandı. Kapatılma gerekçesi din ise kumarhane olmayan müslüman ülke yok gibi. Teröre finans, vergi kaçırma v.s. ise bunu bakkal da yapabilir. Yok, derdimiz kumar oynayanın intiharı, ailenin huzuru ise, şu an zaten isteyen ya yurtdışına gidiyor ya da merdiven altına.
Sonuçta, gerekçesi hala bilinemeyen kumarhanelerin kapatılma kararı en çok biz turizmcilere yaradı. Başta Kıbrıs olmak üzere, Cruise gemileri, Bulgaristan, Romanya ve Yunanistan’a “Kumar Turları” düzenlenmeye başladı. Bu yasak nedeni ile Türkiye’ye gelemeyen “cankıt” dediğimiz 1 milyon kumarcı turist ve 3 milyar doların hesabını yetkililer yapsın.
 
Alışveriş turizmi

80’li 90’lı yıllarda yokluklar ülkesi iken, İtalya, Fransa, Amerika alışveriş turlarına 5 boş bavulla çıkanları bilirim. Şimdi her şey var ülkemizde. Ama yine de yeni trendleri takip ve indirimlerden faydalanmak amacı ile “Zeynep Tunuslu ile alışveriş turları” düzenlemeye devam ediyoruz. http://www.baracuda.com.tr/turlar/Zeynep-Tunuslu-ile-Alisveris-Turlari?i=i&kategoriid=19
 
Bayii turizmi

Ülkemizde kısıtlanmış, yasaklanmış olan sadece “mal” veya “hizmet” değil bazı “dürtüler” de var. Bu açığı fark eden şirketler Bayii’lerini motivasyon! amacı ile Yalta, Sochi, Kiev, Pattaya, Moldova gibi belirgin! yerlere gönderirler. Elbette ailelerine gösterdikleri tur programı kültürel içeriklidir. İçerik ise farklı…
 
Eğitim turizmi

Üniversite imtihanları, arzu ettiği eğitimi alamamak, daha iyi koşullar ve yabancı dil avantajı; Yurtdışı Eğitim Turizmini tetikleyen öğeler. Her sene başta Kıbrıs olmak üzere, Amerika birleşik devletlerinden Rusya’ya, Gürcistan’dan Çin’e kadar dünyanın birçok ülkesine öğrenci yollamaktayız.
 
Kürtaj ve sezeryan turizmi

Bu yasakla birlikte nur topu gibi yeni bir Turizm çeşitlememiz daha oldu. Kürtajın ve Sezeryan’ın kısıtlanması veya yasaklanması ile birlikte, özellikle Kuzey Kıbrıs, Kırım, Bosna ve diğer yakın komşularımıza Kürtaj ve Sezeryan turları artacak gibi görünüyor. Acentamızın operasyon departmanımızın yaptığı araştırmalara göre bu hizmetin karşılığı Kırım’da anlaşmalı olduğumuz bir hastanede işlemler yapılmak kaydı ile 3 gece 4 gün turumuz “kürtaj dahil” 299 euro olarak satışa sunulabilir. 

Bu Makale 18.10.2012 - 10:32:27 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
 • K.Rıdvan Asaltekinoğluİzm. 24.08.2012 - 12:46

  Cem kardeşim geçmişte belgesi haksız yere iptal edilen acentelerin hiçbiri bu kadar ortalığı ayaklandırmadı. sessiz sessiz gidip işlerini hukukta hallettiler.kenisiyle aynı fikirde olmayanları sağda solsa karalayarak ve tehdit ederek bir yerlere gelmeye çalışmak ucuz bir politikadır. Türsab ve Bakanlık birşey yaptı. yanlış yapmışlarda olabilirler.haklısyan zaten hukuk hakkını geri verir.böyle car car konuşarak insanları organize ederek hiçbir yere varılmaz.belgesi iptal edilen sadece sen değilsin ve senin derdinde kimsenin derdi olamaz. kenin bu hale getirdin git kenin düzelt.biz mi sana böyle demeç ver dedik.biz mi sana kürtaj turu yap dedik.sıkıntıyı sen yarattın sen çözeceksin. yoluda hukuktur.burası dağ başı değil hukuk devleti.elbette yanlış yapılmışsa geri adım atılır.

 • KAAN HİLMİ SAPMAZOĞLU 20.08.2012 - 04:08

  Acenteler yalan söylüyor kabak diğerlerinin başına patlıyor.Seyahat acentelerini zor durumda bırakan bu kişileri sektör ayıklamalı. Bayi toplantılarına sex turizmi diyen adamdan bu sektöre hayır gelmez.

 • Turizmdebuakşam 19.08.2012 - 10:51

  Erman Toroğlu kanalıyla Başaran Beye laf söyleyen bu arkadaşımız rezilliğini böyle bel altı vuruşlarla örtmeye çalışıyor.yazıklar olsun battıkça batıyor bu arkadaş.bu zaman kadar 1500 köşe yazısı yazdığını söylüyor bu arkadaş. eğer yazdığı yazı adedi 300 ü geçsin ben çağlayan meydanında anırırım.yine yalan.

 • Lütfi C.P. 14.08.2012 - 11:53

  Cem beyin TURSAPNETteki İTİRAFI...EVET YALAN SÖYLEDİM... işte o satırlar. Derken bir başka muhabir arkadaş aradı. Cem Bey Kürtaj turu yapıyor musunuz? Rica ediyorum hanımefeni, Daha geçen hafta acentam kapandı. Lütfen Peki tek kelime ile soruyorum Cem bey. Kürtaj turu yapıyor musunuz yapmıyor musunuz? La havle vela kuvvete. Size ne cevap vermemi istiyorsunuz? HAYIR tabii ki yapmıyorum. Peki daha önce yaptınız mı? Anneeeeem… HAYIR yapmadık. Yalan söylediniz o halde. Evet yalan söyledim. Neden? ……………… Yazar gözüyle konuya ilgi çekmek, yasakların sonuç getirmeyeceğini, hele kürtaj yasağının merdiven altında, sağlıksız koşullarda kürtaj atölyeleri doğuracağını, bunun da insan canını tehlikeye atacağının dikkatini çekmek istedim. Ertesi gün, kenisi de bir kadın olan muhabirden gazetede manşet. Cem Polatoğlu “İlgi çekmek için yalan söyledim” dedi. BİR YALANIN GELDİĞİ NOKTA.KISSADAN HİSSE.YALAN ADAMI ÇARPAR.

 • Celal Uysal 06.08.2012 - 02:36

  Burda bir degil bir kac yanlis var bu bayii toplantilarini bu sekilde aciklama ihtiyaci neden olmustur . Alisveris turu , kumar turu ile kurtaj turu aynimidir ? caresiz insanlar uzerinden para kazanilmaz bu firsatciliktan ote bir seydir. Riskli oldugunu hic mi dusunmediniz ? Sizin tavsiye ettiginiz hastaneden kaynaklanabilecek komplikasyonlarin sorumlulugunu hic dusunmediniz mi ? Bence talihsiz davranis Turlar baslamadan belge iptali yerinde olmus ...

 • AYSENUR AKA 04.08.2012 - 10:54

  MANTIKLI İYİ SATIŞ OLUR HAKKATEN :))

 • L. nalan germiyanoğulları 31.07.2012 - 03:16

  Bayii turizmi sadece sex turizmi olarak yapılıyor gibi anlatmışsınız. Siz firma olarak öyle yapıyor olabilirsiniz ama herkes değil. bilmeden konuşursanız böyle komik şeyler yazarsınız.

 • Kadriye Seferoğlu 31.07.2012 - 01:45

  yok daha neler.çok ayıp ve günah.

 • Pakize Akkuş Dalgakıran 31.07.2012 - 10:21

  Para kazabmak için böyle şeyler yapılmaz. Günaha girersin. Bir insanın ölmesine aracılık edersin.seni ve firmanı kınıyorum .

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.