savasdas@turizmguncel.com

İngiltere'de 'Turizmin Geleceğini Kurtarın' kampanyası

İngiltere'de 'Turizmin Geleceğini Kurtarın' kampanyası
İngiltere'de 'Turizmin Geleceğini Kurtar Koalisyonu' yeni bir kampanya başlattı. Koalisyon, parlamenterlere ulaştırılmak üzere bir bir de imza kampanyası başlattı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere'de kurulan 'Turizmin Geleceğini Kurtar Koalisyonu' seyahat sektörüne dönük kısıtlamaların kaldırılması için yeni bir imza kampanyası başlattı. Başlatılan imza kampanyasında 5 temel talep yer alıyor. Bu talepler, 'Bölgeselleştirilmiş karantina politikası', 'havalimanlarında test yapılması', 'destek programının gözden geçirilmesi', KOBİ'ler ve seyahat acenteleri için destek programları oluşturulması' ve '2021 yılında hava yolu yolcu vergisinin kaldırılması' olarak sıralanıyor.

Hükümetin imza kampanyasına yanıt vermesi için en az 10, konunun parlamentoda gündem olabilmesi için ise 100 bin imzaya ihtiyaç duyuluyor.

İmza metninde, ''Kış ekonomi planı sektörü kurtarmayacak. İngiltere yılda 100 milyon giden-gelen yolcuyla dünyanın önde gelen bir turizm ülkesi. Bu iş kolunun ekonomiye katkısı yıllık 60 milyar pound ve sektörde 1 milyon insan istihdam ediliyor. Seyahat sektörü Covid-19'dan en kötü etkilenen sektör ve bir çöküşle karşı karşıya.'' ifadeleri yer aldı.

Save Future Travel Coalition'ın (Seyahatin Geleceğini Kurtar Koalisyonu) bileşenleri Abta, the Advantage Travel Partnership, Aito, Atas, The Business Travel Association, Clia, SBIT, the SPAA ve The Travel Network Group'dan oluşuyor.


Bu Makale 06.10.2020 - 10:19:11 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.