savasdas@turizmguncel.com

İngiltere hangi ülkeleri 'yeşil liste'ye alacak?

İngiltere hangi ülkeleri 'yeşil liste'ye alacak?

İngiltere'de hazırlanan modellemeye göre, sadece 8 ülke seyahatlerin serbest olacağı 'yeşil liste'de yer alacak.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere'nin uluslararası seyahatler konusunda 'trafik lambası' sistemine geçeceğini açıklamasının ardından, hangi ülkenin hangi renkte yer alacağı merak konusu olmuştu.

İngiliz Independent gazetesinde yayınlanan bir haberde, İngiltere'nin 'yeşil liste'sinde sadece 8 ülkenin bulunacağı ileri sürüldü.

Seyahatler en erken 17 Mayıs’ta başlayacak

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'un mevcut planı çerçevesinde uluslararası seyahatlerin en erken 17 Mayıs'ta başlayacağı belirtilen haberde, yeşil listede yer alan ülkelere seyahatin serbest olacağı, turuncu ülkelerden dönüşte izole olmak gerekeceği ve kırmızı renkteki ülkelere ise seyahatin yasak olacağı hatırlatıldı.

8 ülke yeşil listede olacak, İsrail ve Cebelitarık başı çekecek

British Airways'in eski strateji şefi Robert Boyle'un yaptığı analize göre, sadece 8 ülke İngiltere'nin 'yeşil liste'sinde yer alacak. Boyle, bu ülkeleri Amerika Birleşik Devletleri, Cebelitarık, İsrail, İzlanda, İrlanda, Malta, Avustralya ve Yeni Zelanda olarak sıraladı. Yeni Zelanda ve Avustralya'nın seyahatlere hemen izin vermeyeceğine dikkat çeken Robert Boyle, İngiliz seyahatçilere açılacak ilk ülke/bölgenin İsrail ve Cebelitarık olacağını söyledi.


Bu Makale 19.04.2021 - 16:29:34 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.