savasdas@turizmguncel.com

Gurbetçilere ve turistlere sahte PCR testi veriyorlarmış

Gurbetçilere ve turistlere sahte PCR testi veriyorlarmış
Kendisini tur şirketi olarak tanıtan bir şirketin Türkiye'den çıkanlara sahte PCR testi sağladığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet gazetesinden Zehra Özdilek'in haberine göre, Instagram'da 100 binden fazla takipçisi bulunan “Bon Plan Turkey Pro” isimli şirket Türkiye'den yurt dışına çıkanlara 25 euro karşılığında sahte PCR test sonucu veriyor.

Haberde, "Müşteri gibi iletişime geçtiğimiz şirket yöneticileri, “Negatif test konusunda problem yok. Buraya gelmenize de gerek yok. Siz bugün istiyorsunuz, yarın test elinizde. Ücreti kişi başı 25 Avro” dedi. IBAN numarasını da aldığımız şirketin, daha önce çok sayıda yurttaşa test yapmadan sahte negatif PCR testi verdiği öğrenildi." denildi.

"Bugün talep edersen yarın test elinde"

Kendisini “Tur Şirketi” olarak tanımlayan “Bon Plan Turkey Pro” isimli şirket, gurbetçilerin ve turistlerin istekleri doğrultusunda 25 Avro karşılığında negatif PCR testi veriyor. Müşteri gibi iletişime geçtiğimiz ve aksanlı Türkçe konuşan şirket yöneticileri verdikleri negatif PCR testlerin vergisiz olduğunu belirterek “Bugün talep edersen test yarın elinde. Gelip sürüntü vermenize gerek yok. Doğru anladınız. Negatif PCR veriyoruz, problem yok. Uçak bileti ve pasaport fotoğrafları lazım. Fiyatta indirim mümkün değil. ‘Pcs’ programını bilmiyorsanız IBAN TR...... Amine Brahime...” ifadelerini kullandı.


Bu Makale 04.09.2021 - 08:21:43 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.