savasdas@turizmguncel.com

Corendon Yelken Takımı birincilik hedefiyle yarışıyor

Corendon Yelken Takımı birincilik hedefiyle yarışıyor

“Corendon Airlines Sailing Team” geçtiğimiz yıl IRC2 Sınıfı birincisi olduğu Turkcell Platinum Bosphorus Cup’a bu yıl da hem genel klasman hem de IRC2 Sınıfı birinciliği hedefiyle başlıyor. Takımların İstanbul Boğazı ve Caddebostan Sahili’ndeki iki farklı yarışta mücadele edeceği Turkcell Platinum Bosphorus Cup, 26-27 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Corendon Airlines gibi “Fark Yarat” mottosuyla kısa süre önce kurulan Team Corendon, 22 Corendon personelinden oluşuyor.

Bugüne kadar katıldığı pek çok organizasyonda çok önemli başarılar yakalayan, geçtiğimiz yıl TAYK Kabotaj Kupası birinciliği, Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ta IRC2 Sınıfı birinciliği ve Marmaris Kış Trofesi IRC2 ikinciliği elde ettikten sonra pandemi sebebiyle ara vermek durumunda kalınan 2020 Marmaris Kış Trofesi’nde IRC1’i önde götüren Corendon Yelken Takımı, 2020 yılında da Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ın en iddialı takımlarından biri olacak.

26 Eylül 2020 Cumartesi günü İstanbul Boğazı’nda Dolmabahçe Sarayı önünden verilecek start ile başlayacak olan Boğaz Yarışı’nda 6 farklı sınıfta yarışacak, aralarında uluslararası katılımcıların da olduğu toplam 41 takım, Anadolu Hisarı önünden dönüş yaparak başlangıç noktasında ilk günü tamamlayacaklar. 27 Eylül 2020 Pazar günü ise Caddebostan Sahili’nde yapılacak şamandıra yarışı ile birlikte organizasyonda genel klasman birincisi ve sınıf birincileri belli olacak.

Bir kez daha “İstanbul’u yelken sporuyla dünyaya tanıtmak” amacıyla gerçekleştirilecek olan Turkcell Platinum Bosphorus Cup’a katılacak olan
Team Corendon Yelken Takımı’nda 8 Corendon Airlines çalışanı yer alacak ve takımın dümenciliğini Güney Kaptan yapacak.

Corendon Airlines bugüne kadar onlarca takıma sponsor oldu

Corendon Airlines, geçmişten bugüne, yurtiçi ve yurtdışında Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı, Beşiktaş TRC İnşaat Kadın Basketbol Takımı, Alman FC. Nurnberg Futbol Takımı, Aytemiz Alanyaspor Futbol Takımı, Antalyaspor Futbol Takımı, Altınordu Futbol Kulübü, Bike Aid Bisiklet Takımı, Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı, Türk Korfbol Takımı, Akdeniz Üniversitesi Kadın Hentbol Takımı, ITU Honeybees Quidditch Takımı, ITU Ultimate Frizbi Takımı, Corendon-Circus Bisiklet Takımı, Hollanda Kadın Milli Voleybol Takımı, Hollanda Milli Buz Hokeyi Takımı, Haarlem Corendon Kinheim Beyzbol Takımı ve profesyonel yol bisikleti yarışı Tour of Antalya’ya sponsorluk desteği vermişti.


Bu Makale 25.09.2020 - 13:32:44 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.