savasdas@turizmguncel.com

Boris Johnson yaz tatilleri için iyimser

Boris Johnson yaz tatilleri için iyimser

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, İngilizlerin bu yıl yaz tatili yapmaları konusunda iyimser olduğunu söyledi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere'de halkın yazın tatile çıkıp çıkamayacağı ile ilgili birbirini çelen açıklamalar gelmeye devam ediyor. Sağlık Bakanı Matt Hancock'un 'bu yıl İngilizer özgürce yaz tatili yapabilecek' şeklindeki açıklamasına, Dış Ticaret Bakanı Liz Truss, ''Bir bakanın bu şekilde açıklama yapması sorumsuzlu. Önceliğimiz tatil değil okulların açılması'' diyerek tepki göstermişti.

Konuyla ilgili bir açıklama da Başbakan Boris Johnson'dan geldi. İngilizlerin bu yıl yaz tatiline çıkabileceği konusunda iyimser olduğunu belirten Boris Johnson, ''Ancak bazı şeylerin yolunda gitmesi gerekiyor.'' dedi.

Aşının başarısı ve vaka sayıları dikkate alınacak

Tatile ne zaman çıkılabileceği konusunda tarih vermekten kaçınan Johnson, aşı uygulamasının başarısı ile Covid-19 vakalarındaki seviyenin dikkate alınacağına vurgu yaptı. Johnson, ''Yaz tatili için somut tarihler vermek istemiyorum. İyimserim ve iyimser olmamın da nedenleri var. Ancak bunun için bazı şeylerin yolunda gitmesi gerekiyor. Koronavirüsün yeni varyantlarının bizi rotamızdan saptırmayacağından emin olmalıyız. Vaka sayılarını kontrol etmek, enfeksiyon seviyesini düşürmek zorundayız.'' ifadelerini kullandı.

Şu ana kadar 9 milyon insanın aşılandığı İngiltere'de,  70 yaşın üzerindekileri ve ön saflarda çalışanları şubat ortasına kadar aşılamayı planlıyor.


Bu Makale 01.02.2021 - 18:10:23 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.