savasdas@turizmguncel.com

Aşısız turistler kısıtlamalardan muaf mı?

Aşısız turistler kısıtlamalardan muaf mı?
Türkiye'de 6 Eylül'den itibaren yürürlüğe girecek olan PCR testi zorunluluğunun turistleri kapsayıp kapsamadığı bell oldu

TurizmGüncel - Dış Haberler

Türkiye'nin aşı olmayanlara getirdiği kısıtlamaların turistleri kapsayıp kapsamadığı belli oldu. Bilindiği üzere aşı olmayanlar 6 Eylül'den itibaren negatif PCR testi olmadan şehirler arası otobüslere ve uçaklara binemeyecek, öğretmenler, okul personeli ve üniversite öğrenciler düzenli olarak PCR testi verecek.

Türkiye'nin aldığı kararın turistleri kapsayıp kapsamadığının belli olmadığını belirten Rus turizmciler, bu nedenle rezervasyonların yavaşladığını, rezervasyon yapanların da endişeli olduğunu belirtmişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Moskova Turizm Müşavirliği, 6 Eylül'den itibaren yürürlüğe girecek kısıtlamaların Türkiye topraklarında turistik amaçlı bulunanları kapsamadığını belirtti. Müşavirlik, oturma izni olan yabancıların kısıtlamalardan muaf olmadığının altını çizdi.


Bu Makale 03.09.2021 - 08:07:43 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Luxor - 03.09.2021 - 10:04

    , 6 Eylül'den itibaren yürürlüğe girecek kısıtlamaların Türkiye topraklarında turistik amaçlı bulunanları kapsamamalıdır. Zaten girisde negativ pcr testi sonucuyla ülkeye girış yapıyorlar ilgili bakanlıkların derhal kamoyuna acıklamalıdır.

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.