savasdas@turizmguncel.com

''Ağustosta normale döneriz, tüm dünya Antalya'yı tercih edecek''

''Ağustosta normale döneriz, tüm dünya Antalya'yı tercih edecek''

Antalya'nın yeni Valisi Ersin yazıcı, kentte turizmin ağustos ayında normale döneceğini ileri sürerek, ''Tüm dünyanın ilk tercihi Antalya olacak.'' dedi.

Antalya Valisi Esin Yazıcı, 2019 yılı istatistiklerine göre Antalya’nın turizmden doğrudan 10 milyar dolar, dolaylı olarak da 15-20 milyar dolar arasında bir kazanç elde ettiğini söyledi. Yazıcı, ''Dünyanın dört bir tarafındaki insanlar pandemiden çok sıkıldı ve herkesin tatile ihtiyacı var. Bugün baktığımızda da dünyada en sağlıklı ve güvenli turizm destinasyonlarının başında Antalya geliyor” ifadelerini kullandı.

Temmuzun ilk haftasında 27 bin kişi geldi

Dünya gazetesinden Mehmet Kara'ya konuşan Antalya Valisi Ersin Yazıcı, 10 Haziran'dan itibaren uçuşların başlamasıyla birlikte turizmde az d olsa hareketlilik yaşandığını kaydederek, Antalya'yı haziran ayında 21 bin kişinin ziyaret ettiğini, temmuz ayının ilk haftasında gelen ziyaretçi sayısını ise 27 bin olduğunu açıkladı. Yazıcı, 27 bin ziyaretçinin 10 bininin Ukrayna'dan gelenlerden oluştuğunu belirtti.

''Antalya ağustosta normale döner''

COVID-19 süresince alınan başarılı önlemlerin meyvelerinin yavaş yavaş toplanmaya başlandığını ifade eden Vali Yazıcı, “İnanıyorum ki temmuz ayının sonlarına doğru hızlı bir yükselişe geçeceğiz. Ağustos ayı sonu itibariyle de Antalya turizminin normal seyrine döneceğiz diye tahmin ediyorum” dedi.

“Tüm dünyanın ilk tercihi Antalya olacak”

Önümüzdeki günlerde Antalya’nın ana pazarları Almanya ve Rusya’dan da uçuşların başlayacağı tahmininde bulunan Vali Ersin Yazıcı, “Antalya bu süreçte dünyanın en iyi ülkesinde en güvenli şehri oldu. Bunu dünya da biliyor. Yakında tüm dünyadan tatilcilerin ilk tercihinin Antalya olacağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.


Bu Makale 10.07.2020 - 10:46:57 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • iskender Gedelec - 11.07.2020 - 11:12

  Bekle bekle belki gelirler

 • alper - 11.07.2020 - 01:32

  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) mayıs ayı olağan meclis toplantısına katılan Vali Münir Karaloğlu, Antalya'ya sadece eylül ayında 2.5 milyon turist geleceğini iddia etti. Sonra valimizin Diyarbakır a tayini çıktı .yeni gelen valimiz de turizmi bilmeden atmış tutmuş. ayrica “Tüm dünyanın ilk tercihi Antalya olacak” sözü birhayli abartılı . Eskiden bir söz vardı. " Ağzı olan konuşuyor"

 • Feza Postalcı A - 10.07.2020 - 11:13

  Hiç kimsenin olumlu olmadığı konuda vali baya iddialı inşallah

 • Turizimci - 10.07.2020 - 10:47

  Vali bey siz bu sehirde yenisin, turizmi bilmezsin, malesef durumumuz kotu, size ya yanlis bilgi veriyorlar yada siz yalan bilgi veriyorsunuz. Rusya simdiden mart 2021 konusmaya basladi, Anex tura sorun bilirler

 • Hakkı demir - 10.07.2020 - 07:11

  Tebessüm ettim sadece. Hayrola aşı mı bulundu yoksa? :)

 • Sarp Akman - 10.07.2020 - 01:38

  0 27.000 rakamı doğru değil.Doğru olduğunu varsayalım.O gelenlerin içinde yerleşikler,evli kadın ve çocuklar,yazlıkçılar var.Kazakistandan gelenlerin 14 ünde covid 19 çıktı.Malum partiye yaranmak için umut aşılama ama bu turizmciye zarar veriyor.Rusya Eylül'den önce kapıyı açmaz açsa da millet pandemi nedeniyle ve izinlerini tatillerini yapan ruslar gelmez.Almanya ayağı da belirsiz açılsa bile gelen gurbetçi az olacak

 • ONUR - 10.07.2020 - 11:02

  Sayın Vali geleli daha bir ay olmadı, o da hikayeler anlatmaya başladı... Senelerdir turizmde olan deneyimli isimlerin bu dönem, ne kadar isabetsiz açıklamalar yaptığına beraber şahit olduk. Lütfen turizm ile ahkam kesmeyi, insanlara umut vermeyi bırakın. Rusya bile eylül, ekim'den önce bizden turist beklemeyin diyor. Kim gelecek de Ağustos ayında normale dönecek her şey. Kendinize güldürüyorsunuz, başka bir şey değil.

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.