savasdas@turizmguncel.com

Almanya'da Mallorca alarmı!

Almanya'da Mallorca alarmı!
Mallorca'ya turist akını olduğu belirtilen Almanya'da, ikinci Covid-19 dalgası riskine karşı uyarılar yapılıyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, İspanya'ya giden Alman turistlerin kısıtlamalara uymadığı için ikinci Covid-19 dalgasının gerçek bir risk olduğunu açıkladı. Spahn, ''İkinci dalga tehlikesi gerçek'' dedi.

''Mallorca ikinci Ischgl olmamalı''

Mallorca'nın barları ve restoranları ile ünlü Mallermann bölgesinde yüzlerce Alman turistin fiziksel mesafe kurallarını ihlal etiğini gösteren görüntülerin ortaya çıkması Almanya'da yetkilileri alarma geçirdi. Sağlık Bakanı Jens Spahn, Mallorca'yı, salgının başlangıcında sıcak noktalardan biri olarak öne çıkan Avusturya'daki kayak merkezi Ischgl'a benzetti. Alman Sağlık Bakanı, ''Mallorca'nın ikinci Ischgl haline gelmemesine dikkat etmeliyiz'' ifadelerini kullandı.

Son 3 haftadan bu yana ilk defa

Mart ayında günlük vaka sayısının 7 bini gördüğü Almanya'da, son bir aydır vaka sayısı 1000'in altında seyrediyor. Almanya'nın dikkate aldığı kritik göstergelerden biri olan hastalığın yayılma hızı konusunda (enfekte olmuş her 100 kişinin kaç kişiye hastalık bulaştırdığı), endişe veren oranlar ortaya çıktı. Son 3 haftadan bu yana ilk defa bu oran 100/104 olarak hesaplandı. Bu durum da Almanya'da endişeye neden oldu.


Bu Makale 14.07.2020 - 10:36:36 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.