savasdas@turizmguncel.com

Adem Murat Yücel: Biblio Globus 1,1 milyon turist getirecek

Adem Murat Yücel: Biblio Globus 1,1 milyon turist getirecek
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, MITT Moskova Fuarı ile ilgili açıklama yaptı. Yücel, tur operatörü Biblio Globus’un Türkiye kapasitesini 1,1 milyona çıkardığını belirtti.

Bu yıl 27. kez düzenlenen MITT Moskova Fuarı’na katılan Alanya Belediye başkanı Adem Murat Yücel, tur operatörleri ve acente temsilcileriyle temaslarda bulundu.

Biblio Globus 1,1 milyon turist getirecek’’

‘’Türkiye’nin 300 metrekarelik stantla katıldığı fuarda Akay Turizm sahibi Ethem Okudur ile bir görüşme gerçekleştiren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Rus tur operatörü Biblio Globus’un 2021 yılı için 700 bin olan yolcu hedefini geçen hafta hedefi 1,1 milyona yükselttiğini söyledi.

‘’Yeni sezonda iyi sonuçlar elde edeceğimizi düşünüyorum’’

Pandemiye rağmen oluşan yoğunluğun kendilerini sezon öncesi umutlandırdığını belirten Yücel, “Pandemi öncesi günlerde yılda ortalama 30’un üzerinde fuara katılıyorduk. Covid-19’un gölgesinde bu yıl fuarlar, online gerçekleştirilmeye başlanmıştı. MITT Moskova Fuarı 2021’de bu anlamda bir ilki gerçekleştirdi ve yüz yüze ilk fuar oldu. Biz de Alanya Belediyesi ve ALTAV olarak buradaki yerimizi aldık. Burada gerek tur operatörleriyle gerek acente temsilcileriyle gerekse fuar ziyaretçileriyle bir araya gelerek Alanya’mızın tanıtımını gerçekleştiriyoruz. Turizmimizin bu sezon sağlıklı bir şekilde insanların seyahat özgürlüğüyle daha güzel geçeceğini umuyoruz. Buradaki gayretli çalışmalarımızla birlikte yeni sezonda iyi sonuçlar elde edeceğimizi düşünüyorum. Burada, pandemiye rağmen, bu yoğunluğu, bu heyecanı görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

adem_murat_yücel1


Bu Makale 17.03.2021 - 09:48:36 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.