Yıldıray Karaer’den çalışanlara duyuru: Birtakım tedbirler aldık

Yıldıray Karaer’den çalışanlara duyuru: Birtakım tedbirler aldık

Çalışanlara bir mesaj gönderen Corendon Airlines CEO’su Yıldıray Karaer, yeni ekonomik şartlara uygun birtakım önlemler aldıklarını duyurdu.


Corendon Airlines CEO’su Yıldıray Karaer, Avrupa’daki yüksek enflasyon, ekonomik ve sosyal belirsizlikler, enerji krizi, tur operatörlerinin bu dönem ilişkin düşük beklentisi, küresel resesyon beklentisi, zayıf talep, yüksek yakıt fiyatları ve havalimanlarında devam eden personel krizi nedeniyle operasyonları revize ettiklerini ve birtakım tedbirler aldıklarını belirtti.

Airporthaber’de yer alan habere göre Karaer, şirket çalışanlarına gönderdiği mektupta şu ifadeler yer verdi:

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

Kış sezonuna girerken, şirketimizin mevcut durumu ve son gelişmeler hakkında sizi bilgilendirmek istiyorum.

Uçuş aktivitelerimizin pandemi sebebiyle iki yıl sekteye uğramasından sonra yüksek beklentiler ve pazarı yakalama motivasyonuyla 2022 yaz sezonuna iddialı bir büyüme hedefiyle girmiştik.

Ancak beklentilerimiz ve tahminlerimiz son derece iyimser olsa da, pandemi döneminden bu yana taşımak zorunda kaldığımız finansal yükün üzerine havalimanlarında yaşanan operasyonel aksaklıklar, maliyetlerdeki beklenmeyen artışların eklenmesi nedeniyle birçok zorluklarla karşılaştık.

Pandemi ve bahsettiğimiz durumlar neticesinde nakit akışımızın olumsuz etkilenmesine rağmen, operasyonlarımızı aksatmadan yaz sezonunun sonuna gelmiş bulunmaktayız.

Kış sezonunda Avrupa’daki yüksek enflasyon, ekonomik ve sosyal belirsizlikler, enerji krizi, tur operatörlerinin de bu döneme ilişkin beklentilerinin düşük olması, dünya çapında beklenen resesyon ve talepteki zayıflama, yakıt fiyatlarının yüksek seyrinin devam etmesi, havalimanlarındaki personel eksikliğinin henüz hala düzelmemiş olması bizim de yapmış olduğumuz gibi birçok havayolu şirketinin operasyonlarını revize etme kararı almasına sebep olmuştur.

Kış ve önümüzdeki yaz dönemine ilişkin nakit akışımızın tekrar sağlıklı bir yapıya ulaştırılması için finansal, organizasyonel ve operasyonel birtakım önlemler alınmıştır. Alınan bu önlemler neticesinde 2023 yılının şirketimiz, çalışanlarımız ve tüm paydaşlarımız için daha olumlu geçeceği inancındayız.

Bu süreçte işbirliği ve destekleriniz, hedeflerimize ulaşma konusunda en önemli unsur olacaktır.Bu Haber 29.10.2022 - 09:34:40 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.