TYD'nin yeni başkanı Oya Narin oldu, işte genel kurulda yaşananlar

TYD'nin yeni başkanı Oya Narin oldu, işte genel kurulda yaşananlar
Burak Kaya'nın başkan adayı olması nedeniyle 'hukuki' olup olmadığı şeklinde sert tartışmalara sahne olan Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) genel kurulu sonuçlandı. Yapılan genel kurula katılımın yüksek olması dikkat çekti. İşte TYD'nin yeni yönetimi...TurizmGüncel

TYD'nin 14'üncü genel kurulunda 1'i boş 89'u geçerli olmak üzere toplam 90 oy kullanılırken; 49 oy alan Oya Narin TYD'nin yeni başkanı oldu. Genel kurulun diğer adayı Burak Kaya ise 40 oy aldı.

ERSOY'UN AÇIKLAMASI TEPKİ ÇEKTİ

Genel kurulun başlangıcında Kaya Holding Yönetim Kurulu Başkanı Burak Kaya'nın aday olup olamayacağı noktasında oldukça sert tartışmalar yaşandı. Eski başkan Murat Ersoy'un yaptığı konuşmada, ''Burak Kaya'nın adaylığının önünde engel yok. Bu konuda hem hükümetin hem de İstanbul Valiliği'nin onayın aldık'' şeklinde açıklama yapması salonda tepkilere neden oldu.

Yapılan divan seçimini Burak Kaya'nın listesinin kazanması seçimi de aynı listenin kazanacağı şeklinde bir beklenti oluştursa da, yapılan oy sayımında seçimi Oya Narin'in kazandığı ortaya çıktı.

Genel kurul sonrası yapılan konuşmalarda birlik mesajları verlirken, bu taraz bir kongrenin TYD'ye yakışmadığının ve bir daha asla tekrar etmemesi gerektiğinin de altı çizildi.Genel kurul sonrası TYD'nin yeni yönetimi şu şekilde oluştu:

Oya Narin (Martı Otelleri)
Ayhan Bektaş (OTI Holding)
Ali Güreli (İkon Turizm)
Naile Göçen Çukurova (Göçtur Turizm Yatırım)
Selim Akın (Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı)
Serdar Bacaksız (Limak Grubu)
Banu Dedeman (Dedeman Holding)
Recai Çakır (Kadıkalesi Turizm İnşaat Yatırım İşletme)
Hediye Güral (Güral Sapanca Wellness & Convention Center)
Erkunt Öner (Tura Turizm Holding)
Ömer Tosun (İndigo Grup)
Kamil Berk (NG Kütahya Seramik Porselen Turizm)
Mustafa Göçen (Göçay Turizm)NARİN: GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİREREK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

TYD'nin yeni başkanı seçilen Oya Narin, kısa bir konuşma yaparak şunları söyledi:

''Bundan sonra da güçlerimizi birleştirerek yolumuza devam edeceğiz. Bu kürsüde bulunmam ve konuşmam Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Atatürk'ün bir armağanıdır. Hepinize teşekkür ederim.''

KÖLETAVİTOĞLU: BİR DAHA ASLA BÖYLE BİR GENEL KURUL YAPMAMALIYIZ

Seçim sonuçlarının belli olmasının ardından söz alan TYD'nin eski başkanlarından Tavit Köletavitoğlu ise, TYD'nin bu zamana kadar hiç böyle bir genel kurul yapmadığını, bundan sonra da asla böyle bir genel kurul yapmaması gerektiğini ifade etti. Köletavitoğlu, ''Birlik ve uzlaşma içerisinde hareket etmeliyiz'' şeklinde konuştu.

RECAİ ÇAKIR: TÜRKİYE 6'NCILIKTAN 16'NCILIĞA GERİLEDİ

Genel kurul sonrası kısa bir konuşma da SIANJI Hotels Yönetim Kururlu Başkanı Recai Çakır yaptı. Çakır konuşmasında, dünya turizminde 6. sıraya kadar yükselen Türkiye'nin 2016 yılında 16. sıraya gerilediğini bu nedenle tüm paydaşların birlikte haeket etmesi gerektiini ifade etti. TYD içinde etkin bir danışma kurulu kurulması gerektiğini kaydeden Recai Çakır, karşı listedeki isimlere de burada yer verilmesi ve bu kurulun aktif bir şekilde çalışması gerektiğini belirtti.


Bu Haber 29.03.2017 - 17:08:52 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Kerem 30.03.2017 - 10:43

    Hükümetten ve Vali beyden mi izin alınıyor aday olmak için? Aday olup olamamanın kanunlarda yeri yok mudur Murat Ersoy?

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.